Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 4 sprawców przestępstw. Trzech to nietrzeźwy kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znalazł się podejrzany o przestępczość narkotykową. Nasi mundurowi podjęli ponad 520 interwencji, ujęli 7 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 15 kolizji i jednego wypadku, w którym ucierpiał rowerzysta.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących dwóch zostało ujętych przez obywateli. W piątkowe popołudnie po godz. 16.00 w Wilczej na ul. Karola Miarki świadek ujął, a następnie przekazał funkcjonariuszom WRD KMP Gliwice 60-letniego gliwiczanina, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,8 promila), kierował sam. m-ki Toyota Auris. Zatrzymano prawo jazdy kat.B. Postępowanie prowadzi WK KP Knurów.

Ok. 18.30 na ul. Chorzowskiej obywatel ujął, a następnie przekazał funkcjonariuszom KP II Gliwice 46-letniego Gliwiczanina, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,4 promila), kierował sam. m-ki Citroen, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Postępowanie prowadzi KP II Gliwice.

Do wypadku drogowego doszło 7 września ok. 22.30 w Smolnicy na ul. Łęgowskiej. 60-letnia rybniczanka kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem 78-letniemu mieszkańcowi gminy Sośnicowice. W wyniku wypadku rowerzysta poniósł obrażenia w postaci złamania prawego podudzia. Postępowanie, które prowadzi KMP w Gliwicach, wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Info: KMP Gliwice