KMP Gliwice: Dachowanie po kolizji ze zwierzęciem leśnym

0
736

O godzinie 3.13 w nocy w Płużniczce na ul. Strzeleckiej doszło do wypadku drogowego. Osobowa mazda zderzyła się z wybiegającym z lasu jeleniem. Prowadzący 28-latek stracił panowanie nad kierownicą, doszło do dachowania. Dwie osoby trafiły do szpitala. Przy okazji okazało się, że pojazd miał założone tablice rejestracyjne z innego samochodu, a kierujący prowadził pod wpływem…

Na miejsce pojechały wszystkie służby ratownicze. Zastano leżący na dachu, w rowie, samochód marki Mazda na opolskich numerach rejestracyjnych oraz dwóch rannych mężczyzn.

20-letni pasażer znajdował się w stanie ciężkim, a 28-latek, siedzący w momencie wypadku za kierownicą, doznał potłuczeń – najprawdopodobniej nic poważnego mu się nie stało. Badania alkomatem wykazały, że prowadził pod wpływem alkoholu (miał 0,3 promila). Narkotester też nie pozostawiał wątpliwości – kierowca palił marihuanę.
Kolejnym wątkiem wymagającym wyjaśnienia będą tablice rejestracyjne z innego pojazdu, a zawieszone w maździe.

Obu rannych przetransportowano do szpitala. Sprawę przejęli do prowadzenia policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach.

Info: KMP Gliwice