GliwiceKronika policyjna

KMP Gliwice: Chuligańsie pobicie – szybka reakcja policji, prokuratury i sądu

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo dwóch mężczyzn, kuzynów w wieku 22 i 24 lat. Doszło do ciężkiego pobicia, gdy, po sprzeczce słownej, obaj sprawcy rzucili się na pokrzywdzonego.

Incydent miał miejsce w niedzielę po godzinie 4.00 rano, przy jednym ze sklepów w ścisłym centrum Gliwic. Sprawcy działali bezwzględnie i brutalnie, bez konkretnego powodu, z pobudek czysto chuligańskich. Policjanci natychmiast po zdarzeniu ruszyli w rejon i zatrzymali podejrzanych. Dzięki monitoringowi wiedzieli, w którym kierunku ci się oddalili.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało pobitego gliwiczanina do szpitala. Okazało się, że 30-latek doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki, zagrażających jego życiu, a będących wynikiem uderzeń pięściami i silnych kopnięć w głowę.

Funkcjonariusze zabezpieczyli niezbite dowody tego bardzo brutalnego przestępstwa. Materiały zostały już przedstawione sądowi, który nie miał żadnych wątpliwości co do konieczności zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Śledztwo w sprawie będzie prowadzone przez Wydział Kryminalny I Komisariatu Policji w Gliwicach oraz prokuratora.

info: KMP Gliwice