Kielce/Knurów: Eugen z workiem medali

W miniony weekend w Kielcach odbył się Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym oraz w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc EQ.

W sobotę w rywalizacji wzięło udział dziewięciu zawodników UKS Eugen Knurów:

– Sandra Dzieżok, juniorka 18, w kategorii do 76kg,🥉medal z wynikiem 60 kg.
– Justyna Pietrykowska juniorka 20, w kategorii +76 kg, 🥇medal z wynikiem 82,5kg.
– Pashko Anastazja, juniorka 23 w kategorii do 76 kg, zdobyła 🥇medal z wynikiem 92,5kg. Zawodniczka zajęła również trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN juniorek.
– Katarzyna Dzieżok, seniorka w kategorii do 84 kg, 🥇z wynikiem 72,5kg.
– Szymon Gruszka, junior 16 w kategorii +93 kg, 🥇z wynikiem 140 kg.🥈
– Mateusz Piórecki, junior 18 w bardzo obsadzonej kategorii do 74 kg zajął 8 miejsce z wynikiem 95 kg,
– Oskar Kwiatkowski, 10 miejsce z wynikiem 75 kg.
– Krzysztof Perlik, junior 20 w kategorii do 74 kg, zdobył🥈medal, z wynikiem 130 kg.
– Dawid Pietrykowski, junior 20 w kategorii +120kg, zdobył 🥉medal w swojej kategorii.

W niedzielnych zmaganiach podczas Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc EQ udział wzięło trzech zawodników.

Justyna Pietrykowska, juniorka 20 do 84kg, zaliczyła jedno podejście ( bez koszuli ) na 75kg, dwa podejścia na 122,5kg (w koszuli) niestety nie zostały zaliczone. Nie zmienia to faktu, że zawodniczka została mistrzynią w swojej kategorii i zdobyła 🥇medal. Zawodniczka zajęła również drugie miejsce w klasyfikacji OPEN juniorek.

Katarzyna Dzieżok, seniorka w wadze do 84kg, zaliczyła dwa podejścia, pierwsze na 67,5 kg (bez koszuli), drugie 87,5 kg (w koszuli), trzecie 92,5 kg nie zostało zaliczone. Dało to zawodniczce drugie miejsce i 🥈medal.

Dawid Pietrykowski, junior 20, w kategorii +120kg, zaliczył 230kg w trzeciej próbie, w pierwszej obsługa zbyt szybko zabrała ciężar i zawodnik dostał podejście dodatkowe, w ostatniej próbie Dawid podchodził do 240,5 kg (rekord Polski juniorów ale po wcześniejszych próbach już zmęczenie wzięło górę.

Mimo to Dawid zdobył 🥇medal i zajął drugie miejsce w kategorii OPEN juniorów.