KnurówSport i rekreacja

Katowice/Knurów: Przerwana passa knurowskich koszykarzy

Po pięciu zwycięstwach z rzędu Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest musiało uznać wyższość rywala. W pierwszym tegorocznym spotkaniu podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza przegrali w Katowicach z rezerwami KKS-u Mickiewicz Romus 67:78. Dla knurowskich koszykarzy była to dopiero druga porażka w sezonie.

W pierwszej kwarcie obie drużyny grały z polotem i imponowały skutecznością w akcjach podkoszowych. Gospodarze wyszli na nieznaczne prowadzenie, ale knurowianie nie składali broni i próbowali odrabiać straty. Mimo ambitnej postawy drużyna z Knurowa schodziła na przerwę przegrywając siedmioma punktami.

W trzeciej kwarcie to nadal katowiczanie kontrolowali sytuację na parkiecie i sukcesywnie powiększali przewagę. Jedynie w ostatniej odsłonie gry więcej do powiedzenia mieli goście, ale odpowiedzialna gra w defensywie zespołu gospodarzy spowodowała, że niespodzianka stała się faktem.

Po dzisiejszej porażce podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza spadli na drugie miejsce w ligowej tabeli. Po dziesięciu rozegranych spotkaniach zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest mają na swoim koncie 18 punktów.

KKS II Mickiewicz Romus Katowice – KTK JS Invest Knurów 78:67 (23:20; 18:14; 22:16; 15:17)