InformacjeKnurówSport i rekreacja

Katowice/Knurów: Jessica Rudnik wystartuje w Mistrzostwach Polski w Pole Dance

Jessica Rudnik z Knurowa na co dzień jest uczennicą pierwszej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. W wolnych chwilach, gdy nie musi ubierać munduru oddaje się tanecznej pasji pod czujnym okiem Magdaleny Ziemiańskiej, dzięki której ma szansę zaistnieć na arenie krajowej. Młoda knurowianka w połowie marca ma szansę zdobyć medal Mistrzostw Polski w Pole Dance!

17 października 2017 świat obiegła informacja wydana przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) o tym, że pole dance, czyli taniec na rurze, zostaje oficjalnie potwierdzoną dyscypliną sportową.

Pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Pole Dance odbyły się w 2012 roku. Ten rodzaj akrobatyki jest różnie przez ludzi kojarzony, ale przede wszystkim jest dyscypliną sportową. W regulaminie mistrzostw są np. figury i ruchy niedozwolone. Zawody podzielone są na kilka kategorii, aerial, fly, sport (pole) oraz (hoop).

W dniach 15-17 marca 2024 roku w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Pole & Aerial. Jessica Rudnik wystartuje w kategorii „Artistic pole” czyli bardzo artystycznej odmianie Pole Dance. Znajdziemy w niej dużo emocji oraz dobrze dopracowane pod względem artystycznym choreografie. Jessica wystąpi w grupie Amator Junior.

Start mieszkanki Knurowa zaplanowany jest na piątek, 15 marca.

Fot. Tomasz Gas