KnurówSport i rekreacja

Katowice/Knurów: Dobra seria podtrzymana!

MTS Knurów potwierdził ostatnią dobrą dyspozycję i kontynuuję serię spotkań bez porażki. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza pokonały w sobotę na wyjeździe AZS UŚ Katowice 4:2 odwracając losy spotkania w drugiej połowie. Dla knurowianek jest to druga wygrana w rozgrywkach I ligi futsalu kobiet w bieżącym sezonie.

Sobotni mecz rozpoczął się od ataków akademiczek z Katowic, które przed tym spotkaniem zajmowały ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W przeciągu kilku minut gospodynie dwukrotnie zaskoczyły Soczyńską i wydawało się, że zespół z Knurowa może zapomnieć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Zespół do ofensywnej gry pobudziła Wołczyk, która wpisała się na listę strzelców i dała nadzieję swojej drużynie.

Po przerwie piłkarki MTS-u rzuciły się do huraganowych ataków, przejmując inicjatywę na parkiecie w Katowicach. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ drugi raz do siatki trafiła Wołczyk i na tablicy wyników widniał remis 2:2. Podopieczne trenera Radkiewicza nie miały zamiaru zaprzestać na takim rezultacie i kontynuowały akcje ofensywne. Takie nastawienie popłaciło i Lisik wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Katowiczanki próbowały wyrównać, ale drużyna gości na niewiele pozwalała swoim rywalkom na parkiecie w dalszym kontrolując sytuację na boisku. Kropkę nad „i” postawiła Mandrela, która ustaliła wynik spotkania na 4:2 dla MTS-u Knurów.

Dla knurowskiego zespołu był to trzeci kolejny mecz bez porażki. MTS Knurów po siedmiu rozegranych spotkaniach zajmuje czwartą pozycję w tabeli z siedmioma punktami na koncie.

AZS UŚ Katowice – MTS Knurów 2:4 (2:1)
⚽️Bramki dla MTS-u: Wołczyk (dwie), Lisik, Mandrela

MTS: Soczyńska – Wołczyk, Jankowska, Czech, Lisik, Fiedor, Kozielska, Gwóźdź, Kryspin, Białas, Raszewska, Kluczniok, Mandrela.