Katowice: Fryderyki 2019 – kto wystąpi?

0
904

Organizatorzy ujawnili nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas gali wręczenia Fryderyków, które odbędą się 9, 10 i 12 marca. W Katowicach wystąpią gwiazdy polskiej piosenki, wielkie indywidualności sceny muzycznej i elektryzujące zespoły.

25. edycja Fryderyków będzie miała wyjątkową formę. Po raz pierwszy w gali będzie mogła uczestniczyć publiczność.  W tym roku odbędą się także koncerty, a całość ma mieć charakter festiwalu.Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i NOSPR. Najpierw, 9 marca, odbędzie się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Wystąpią Kayah, Nosowska, Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Kortez oraz Lanberry.

Transmisja z gali wręczenia statuetek w kategorii muzyki rozrywkowej 9 marca rozpocznie się o godz. 21:00 na antenie TVN.

W niedzielę 10 marca – w MCK wystąpią zaproszeni artyści, którzy są już laureatami Fryderyków lub otrzymali nominacje do tej nagrody. Zagrają Dawid Podsiadło, Brodka, The Dumplings, Łąki Łan i Mela Koteluk.

Z kolei 12 marca w NOSPR będzie można wziąć udział w Gali Muzyki Poważnej. Zagrają gwiazdy polskie sceny takie jak Szymon Nehring czy Janusz Wawrowski.

Program gali TV oraz rozdania nagród, 09.03.2019 (sobota):
– KAYAH
– NOSOWSKA
– EDYTA GÓRNIAK
– DAWID PODSIADŁO
– KRZYSZTOF ZALEWSKI
– KORTEZ
– LANBERRY

Program FRYDERYK. Festiwal, 10.03.2019 (niedziela):
– DAWID PODSIADŁO
– BRODKA
– THE DUMPLINGS
– ŁĄKI ŁAN
– MELA KOTELUK

Bilety na to wydarzenie już trafiły do sprzedaży. Ceny zaczynają się od 60 zł.

Info: FRyderyk