NewsyRegion

JSW: Związkowcy podpisali porozumienie z zarządem ws. obniżenia świadczeń pracowniczych.

JSW: Związkowcy podpisali porozumienie z zarządem ws. obniżenia świadczeń pracowniczych.

– Po kilkudniowych, wielogodzinnych negocjacjach z zarządem JSW w dniu 15 września, po długim i burzliwym spotkaniu z pełnomocnikiem rządu RP ds. reformy górnictwa, ministrem Wojciechem Kowalczykiem […] podjęto decyzję o podpisaniu porozumienia, które umożliwi przetrwanie i dalsze funkcjonowanie spółki – informują związkowcy JSW.

OTO KOMUNIKAT
„Zdajemy sobie sprawę, że podjęliśmy bardzo trudną decyzję i bardzo bolesną dla naszych pracowników. Jesteśmy przekonani, że w tej dramatycznej sytuacji podjęcie tej decyzji uratuje naszą spółkę przed upadłością, przejęciem jej przez obcy kapitał, a pracowników przed konsekwencjami tej upadłości. Wiemy, że winni tej sytuacji na dzień dzisiejszy nie ponoszą żadnych konsekwencji i mają się dobrze. My zrobimy wszystko, żeby odpowiedzialni za błędne decyzje zostali rozliczeni. Decyzję tę podjęliśmy z pełną odpowiedzialnością wierząc, że w obecnej sytuacji jest jedynie słuszną. Czas pokaże, czy mieliśmy rację”.
„Chcemy podkreślić, że po unormowaniu się sytuacji ekonomicznej JSW mamy pełną wolę rozwiązać trudną sytuację pracowników kopalni Knurów-Szczygłowice. Ci, którzy nie zgadzają się z naszą decyzją nie zaproponowali żadnego rozwiązania, które dawałoby szansę naszej spółce. Pełną treść porozumienia z jego omówieniem przedstawimy w najbliższych dniach w naszej prasie związkowej”. Reprezentatywne Organizacje Związkowe.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, górnicy będą mieli wstrzymane „14-nastki” i deputat węglowy na 3 lata, a Barbórka będzie podzielona na 2 raty, jej wysokość z kolei zostanie zmniejszona o 20%.

Łączny szacunkowy pozytywny efekt ograniczenia kosztów pracy za lata 2016-2018 z tytułu zawartego porozumienia oraz porozumienia z lutego 2015 r. wyniesie ok. 2 mld zł – informuje rzeczniczka prasowa JSW, Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Zgodnie z porozumieniem Pracownicy JSW otrzymają należną część 14-tej pensji za 2014 rok do końca tego tygodnia oraz drugą część deputatu węglowego – do końca października 2015 roku. Nagroda Barbórkowa za rok 2015 zostanie wypłacona w dwóch równych ratach – do 4 grudnia 2015 r. i do 1 marca 2016 roku.

Porozumienie zostało zawarte na okres trzech lat. Począwszy od 2016 roku zostaje wstrzymana m.in. wypłata 14-tki i deputatu węglowego, natomiast do tzw. Nagrody Barbórkowej nie są uprawnieni pracownicy administracji oraz ci, z którymi w okresie obrachunkowym pracodawca rozwiązał umowę o pracę.

info : http://m.strefabiznesu.dziennikzachodni.pl/…/jsw-zwiazkowcy…

 

11221571_960332217353330_4722464673338301080_n

2 komentarze do “JSW: Związkowcy podpisali porozumienie z zarządem ws. obniżenia świadczeń pracowniczych.

  • Administracja traci Barbórki, ale związkowcy mają je zagwarantowane! Nic dodać nic ująć… Widać o kogo walczą…

  • NIECH ZWIĄZKOWCY ODDAJĄ MAJĄTKI KTÓRE NALEŻĄ DO ZWIĄZKÓW BUDYNKI,HOTELE,BANKI,
    JSW NIECH WYŚLĘ NA EMERYTURY WSZYSTKICH CO MAJĄ UPRAWNIENIA TO DOPIERO WTEDY BĘDĄ OSZCZĘDNOŚCI.

Możliwość komentowania została wyłączona.