Jaworzno/Knurów: KTK wciąż może marzyć o II lidze

Jedno zwycięstwo i dwie porażki – tak przedstawia się końcowy bilans Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest w turnieju barażowym o ustalenie miejsc w III lidze w strefie śląsko – opolskiej. W niedzielnym starciu z Miejskim Centrum Kultury i Sportu Jaworzno podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza musieli uznać wyższość rywali przegrywając 62:77. Mimo przegranej knurowianie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek kończąc rywalizację na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem czterech punktów.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest źle weszło w dzisiejsze spotkanie. To drużyna z Jaworzna od samego początku nadawała ton wydarzeniom na parkiecie i wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Koszykarze z Knurowa próbowali odrabiać straty walcząc ambitnie o każdą piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Gospodarze kontrolowali sytuację nie pozwalając knurowianom na zbyt wiele.

Po przerwie niewiele się zmieniło i wraz z zakończeniem trzeciej kwarty było już pewne, że drużyna Reszkiewicza musi pogodzić się drugą porażką w turnieju. W ostatniej odsłonie gry knurowianie chcąc godnie pożegnać się z kibicami, którzy mocno wspierali swoją drużynę podczas całego weekendu zmniejszyli rozmiary porażki i ostatecznie niedzielny mecz przegrali piętnastoma punktami.

Mimo porażki Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest awansowało do turnieju półfinałowego i pozostaje w grze o II ligę. Kolejna faza rozgrywek odbędzie się w terminie 31 marca – 2 kwietnia. Miejsce rozegrania półfinałów na szczeblu centralnym zostanie podane wkrótce w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Koszykówki.

MCKiS Jaworzno – KTK JS Invest Knurów 77:62 (25:17; 24:18; 18:12; 10:15)

MCKiS: Matysiak (18 punktów), Jasiołek (5), Śląski (0), Brzozowski (11), Kozub (1), Trzaska (10), Klimas (0), Trociński (5), Zaborski (2), Palmąka (3), Stadler (14), Lemański (8.).

KTK: Kończakowski (0), G. Nowak (4), Kampka (0), Ahaltsev (4), Kaniewski (11), Staniczek (4), J. Nowak (2), Tobiasz (7), Wąsik (22), Kuśmierz (8.).