Jaworzno/Knurów: Knurowscy koszykarze przegrywają i… awansują do fazy play-off

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest przegrywa na wyjeździe z Miejskim Centrum Kultury i Sportu Jaworzno 74:82. Mimo porażki podopieczni Marcina Reszkiewicza na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej III ligi mogą się cieszyć z wywalczenia historycznego awansu do fazy play-off.

Na pierwszą kwartę oba zespoły wyszły z ogromnym animuszem i chęcia wygrania spotkania. Ofensywna, kombinacyjna gra oraz dobra skuteczność pod koszem z obu stron powodowały, że niedzielna rywalizacja mogła podobać się kibicom zgromadzonym w jaworznickiej hali. Nieco gorzej pod względem zdobytych punktów było w drugiej kwarcie, ale mecz nadal był bardzo wyrównany i z trudem było wskazać, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Po pierwszej połowie bliżsi wygranej byli knurowianie, którzy na przerwę schodzili z jednopunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, którzy znacznie poprawili grę w obronie i na niewiele pozwalali zawodnikom z Knurowa pod swoim koszem, którzy często pudłowali. Koszykarze z Jaworzna zachowali trochę więcej zimnej krwi w sytuacjach podkoszowych i zyskali kilka punktów przewagi. Knurowianie nie zamierzali się poddawać i w ostatniej kwarcie spotkania ruszyli do ataków. Mimo poprawy tego elementu nie udało się już odrobić strat, ponieważ zespół gospodarzy nie zawodził pod koszem knurowian i to ostatecznie Miejskie Centrum Kultury i Sportu Jaworzno mogło cieszyć ze zdobycia dwóch punktów.

Mimo przegranej Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest awansowało do fazy play-off na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej. Wszystko to dzięki korzystnym rezultatom, które padły w pozostałych spotkaniach III ligi rozgrywanych w ten weekend. W play-off’ach oprócz podopiecznych trenera Reszkiewicza zobaczymy zespoły MUKS Sari Żory oraz MCKiS Jaworzno. O ostatnie miejsce dające prawo gry o II ligę powalczą między sobą drużyny Polonii II Bytom oraz Pogoni Ruda Śląska, które zmierzą się w bezpośrednim starciu w następny weekend.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest po trzynastu rozegranych spotkaniach zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. W najbliższą sobotę zawodnicy Reszkiewicza zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami MKKS-u Rybnik.

MCKiS Jaworzno – KTK JS Invest Knurów 82:74 (25:26; 17:17; 17:11; 23:20)

KTK JS Invest: Kończakowski (0 pkt.), G. Nowak (6), Ahaltsev (22), Kaniewski (7), Staniczek (3), J. Nowak (0), Tobiasz (0), Wąsik (25), Wania (4), Kuśmierz (7).