Jaworzno/Knurów: Knurowscy koszykarze nie pozostawili złudzeń swoim rywalom

W bardzo dobrym stylu Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest rozpoczęło turniej barażowy o ustalenie miejsc w strefie śląsko – opolskiej, który odbywa się w Jaworznie. W piątkowy wieczór w swoim pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza pokonali zdecydowanie MUKS Akademia Koszykówki Jełowa 94:65. Dzięki temu zwycięstwu knurowianie są praktycznie pewni awansu do półfinałowych rozgrywek na szczeblu centralnym prowadzonych przez Polski Związek Koszykówki.

Knurowscy koszykarze z impetem rozpoczęli piątkową rywalizację. Dobra gra pod koszem rywala i sumienna defensywa spowodowała, że zawodnicy Reszkiewicza wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Drużyna z województwa opolskiego próbowała dorównywać kroku swoim rywalom, ale z każdą kolejną minutą meczu było pewne, że nie są oni w stanie podjąć skutecznej walki w tym pojedynku. Do egzekucji doszło w trzeciej kwarcie, kiedy to knurowianie swoją grą w ofensywie udowodnili, że zwycięstwo jest zarezerwowane właśnie dla nich. W ostatniej części spotkania Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest spuściło nieco z tonu, ale kontrolowali sytuację na parkiecie i wraz z końcową syreną mogło cieszyć z wygranej.

W sobotę popołudnie o godzinie 16:00 podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza rozegrają kolejne spotkanie w ramach turnieju barażowego. Tym razem rywalem knurowskich koszykarzy będzie zespół MUKS Sari Żory, który wczoraj uległ MCKiS Jaworzno 60:82.

KTK JS Invest Knurów – MUKS AK Jełowa 94:65 (24:18; 22:14; 33:14; 15:19)

KTK: Kończakowski (2 punkty), G. Nowak (15), Kampka (1), Ahaltsev (10), Kaniewski (11), Staniczek (0), J. Nowak (5), Tobiasz (9), Wąsik (20), Wania (12), Kutek (0), Kuśmierz (9).

Jełowa: Kucharski (0), Wieczorek (5), Górnik (20), Skibniewski (12), Świgut (4), Bień (11), Jurasz (11), Zieliński (2).