Jak grać systemem na zakładach piłkarskich

2
908

Na świecie (w tym w Polsce) najwięcej ludzi przed telewizory, komputery oraz na trybuny przyciąga oczywiście piłka nożna. Sport narodowy wielu nacji – od szkół w Brazylii po domy seniora w Niemczech. Szacuje się, że liczba fanów sięga 3.5 mld ludzi.

 

Co dzień wszyscy bukmacherzy wystawiają setki tysięcy zakładów na wszelkiego rodzaju typy związane z tą rozrywką. Chcielibyśmy na łamach tego tekstu przedstawić najpopularniejsze kategorie piłkarskie wystawiane przez organizatorów zakładów sportowych oraz najlepsze z naszego punktu widzenia systemy bukmacherskie im przypisane (kompendium wiedzy o systemach bukmacherskich znajdziesz tu www.legalsport.pl/vademecum/systemy-bukmacherskie).

 

Rodzaje typów na piłkę nożną i odpowiadające im metody stawkowania

 

W wielu sportach można założyć się z bukmacherem praktycznie o wszystko, co związane jest z daną dyscypliną. Skupimy się tylko na najpopularniejszych typach, które oferują kolektury sportowe w obrębie piłki nożnej. Zacznijmy od tego, że dla danego spotkania pojęcie zakładu może mieć wiele odmian. I tak np. to, że możliwe mamy trzy wyniki (1X2): zwycięstwo gospodarzy, remis i zwycięstwo gości (w meczach pucharowych lub z okazji mistrzostw można rozpatrywać tylko zwycięstwo-porażka), nie oznacza, że na obstawieniu jednego typu się kończy. Wielu bukmacherów oferuje zakłady z podpórką, tzn. można zagrać dwutorowo na 1 lub X2 (analogicznie 1X i 2). Pamiętaj, że systemem można także grać na bazie bonusów, rozkładając ryzyko pomiędzy depozyt i bonus (tu zestawienie z kodami).

 

Pokrótce przedstawimy poniżej najpopularniejsze typy oraz odpowiadające im systemy stawkowania:

 

  • Wygrana-przegrana:w zależności od sytuacji (obstawiamy wyniki jednej konkretnej drużyny, całą kolejkę czy tylko szukamy faworytów w danym dniu lub tygodniu) zalecamy korzystać przede wszystkim z systemów stawki modulowanej lub stawkowania procentowego. Takie metody pozwalają na dynamiczne przypisywanie kwot zakładom w zależności od kursu wystawionego przez bukmachera i własnych odczuć co do szans powodzenia. Początkującym graczom rekomendowana metoda płaskiej stawki (z małą kwotą przeznaczaną na każdy typ) pozwoli określić, czy zakłady wzajemne to coś dla nas.

 

  • Typ na remis:szukamy drużyny/drużyn, które często remisują i obstawiamy cały czas ten wynik. W tym przypadku, o ile dobrze wytypujemy zespół, doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju systemy progresywne. Począwszy od najbardziej ryzykownego, jakim jest metoda Martingale’a (podwajanie stawki w przypadku błędnego typu), poprzez bardziej bezpieczne systemy Fibonacciego czy D’Alemberta (kwoty zakładów rosną wolniej), możemy próbować swojego szczęścia oraz wiedzy sportowej.
  • Under/Over:obstawiamy, że suma goli w danym meczu nie przekroczy pewnej liczby/będzie nie mniejsza od pewnej ilości. W tej sytuacji polecamy wykorzystywać metody, które zostały wręcz stworzone na potrzeby takich zakładów. Mowa oczywiście o middle betach, inverted middle bets oraz, dla bardziej wtajemniczonych w rozgrywki i posiadających konta u kilku bukmacherów, surebetach.
  • Wynik do przerwy (wynik tylko drugiej połowy):polega na wytypowaniu, która drużyna zwycięży w pierwszych 45 minutach (lub w drugiej połowie spotkania). Traktowalibyśmy te zakłady jako podchodzące pod płaską stawkę lub, w zależności od tego, jak bardzo orientujemy się w temacie, pod system stałego profitu.
  • Czy w spotkaniu padnie gol?: typ na anty-remis. Kursy takich zakładów mieszczą się w granicach 1.10-1.50, dlatego polecamy płaską stawkę.
  • Typ na dokładny wynik: po prostu staramy się odgadnąć końcowy rezultat. Kursy w przedziale 8.00-15.00 – polecamy stały profit. Można osiągać znaczne dochody przy niskiej stawce zakładu.
  • Typ na awans:staramy się określić drużynę, która awansuje czy to w rozgrywkach ligowych, czy zawodach turniejowych. Dzięki systemowi stawkowania modulowanego możemy postawić na kilka drużyn odpowiednie kwoty, zależne od szacowanych własnoręcznie szans lub od kursu oferowanego przez bukmachera.

Oczywiście można również zakładać się o takie rzeczy jak: kto strzeli bramkę (typujemy zawodników), ile będzie żółtych/czerwonych kartek w spotkaniu czy nawet ile odgwizdanych zostanie rzutów rożnych. Tego rodzaju typy powinniśmy traktować jednak jako folklor bukmacherski i nie liczyć na regularne dochody.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Graj legalnie, bez ryzyka i odpowiedzialnie u firm z licencją Ministerstwa Finansów.

 

2 KOMENTARZE

  1. Ale te systemy wyglądają na skomplikowane – ja tam wolę na wyczucie i intuicję i czasem się coś trafi 🙂 Jak się nie liczy na stały zysk a traktuje to jak zabawę dającą odrobinę emocji, to w porządku 😀

Comments are closed.