KnurówNewsySport i rekreacja

IV liga: KS Concordia Knurów – Polonia Łaziska Górne 4:1

Concordia Knurów – Polonia Łaziska Górne 4:1 w spotkaniu o mistrzostwo IV ligi.

Po wielu nieudanych spotkaniach w końcu szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Concordii Knurów. Spotkanie dobrze się ułożyło. Po pierwszej połowie było już 2:0 i pomimo przewagi drużyny z Łazisk taki wynik utrzymał się do przerwy, W drugiej połowie drużyna z Łazisk ponownie miała przewagę w polu i udokumentowała ją strzeleniem gola. Pod koniec meczu opadła z sił co wykorzystała uważnie grająca Concordia.

Concordia zagrała w składzie:
Kuczera – Mikulski M., Kominiak , Szczurek, Walkowski, Przesdzing, Karwowski(Buchalik), Górka(Lipka), Czajka (Gajek), Zieliński, Bartoszewicz

Concordia Knurów: Mirosław Kuczera – Dominik Bartoszewicz (57 Przemysław Stebel), Łukasz Czajka (62 Piotr Buchalik), Grzegorz Górka (71 Patryk Lipka), Piotr Karwowski (62 Mateusz Gajek), Adrian Kominiak, Michał Mikulski, Paweł Przesdzing, Michał Szczurek, Wojciech Walkowski, Michał Zieliński.

Polonia Łaziska G.: Rafał Franke – Kamil Drabik (46 Bartosz Just), Łukasz Dubaniewicz, Sebastian Gielza, Michał Łęszczak, Marek Mazur, Mateusz Mazurek, Sebastian Sadłocha, Roman Skorupa, Bartosz Smyla (62 Artur Korcz), Kamil Strzoda.

Tego zwycięstwa nasz zespół potrzebował jak ryba wody. Drużyna z Łazisk przez większość spotkania dyktowała warunki gry, ale to podopieczni Marka Motyki wygrali i to wysoko 4:1. Polonia to czołówka naszej grupy IV ligi, tym bardziej cenne jest to zwycięstwo. To pierwsza wygrana przed własną publicznością w tym sezonie, teraz powinno być już łatwiej. Sporo ostatnio roszad w składzie, szukanie optymalnego zestawienia – drużyna wygrała!!

Szacunek dla Trenerów i chłopaków, że udało się pogodzić rozegranie dwóch spotkań o tej samej porze (rezerwy mecz z Burzą w Borowej-Wsi). Sporo zawodników leczy kontuzje więc łatwo nie było. Kilu „rezerwistów” wystąpiło dziś w pierwszej drużynie, a kilku z „pierwszej” pomogło w B-Klasie na którą wyjechaliśmy w jedenastoosobowym składzie. Dajemy cudzysłów, bo to jedna Wielka Rodzina, starszych i młodszych braci. Na boisko wychodzą Ci, którym zależy na wygranej i to niezależnie czy grają w IV czy B-klasie, jest walka o miejsce w składzie, ale to zdrowa i przyjacielska rywalizacja. A, że czasem jednostki potwierdzają regułę, cóż … raj mamy dopiero obiecywany 🙂