Sport i rekreacja

IV liga: KS Concordia Knurów : MKS Lędziny dzisiaj o 17:00

Dziś o godzinie 17:00, Concordia Knurów zmierzy się na własnym boisku z piątym w tabeli IV ligi MKS Lędziny.

Dzięki ostatniemu zwycięstwu z Wilkami Wilcza podopieczni Zbigniewa Matuszka awansowali w tabeli o jedną pozycję i opuścili zagrożone spadkiem towarzystwo. Przypomnijmy, że Wilki do 78 minuty prowadziły w Knurowie 2:0, jednak fantastyczny nalot naszej eskadry i 4 bramki w 8 minut dały tak cenne 3 punkty. Dziś do Knurowa przyjeżdża zespół, który do lidera traci 7 punktów, natomiast do miejsca drugiego w tabeli już tylko 3.
Przewodzący dziś stawce Bełk zaliczył fatalny start w rozgrywkach (porażki w dwóch pierwszych kolejkach tj. z Ruptawą i Radziechowami-Wieprz), w kolejnych jednak spotkaniach był bezkonkurencyjny 16-zwycięstw i 3-remisy. Jedynym zespołem, który w tym okresie zdołał pokonać spadkowicza z III ligi był właśnie MKS Lędziny, a wynik z 16 kolejki między tymi zespołami to 3:1 (w Lędzinach). W rundzie wiosennej Concordia uzbierała 6 punktów (2 zwycięstwa i 4 porażki) -bramki 13:14, MKS punktów uzbierał 13 (4 zwycięstwa, 1-remis i 1-porażka) –bramki 9:3. Jesienią w Lędziny górą byli gospodarze, którzy pokonali Concordię 6:2 (4:0). Po tamtej porażce trener Motyka nieco „zamieszał” w składzie, dając w kolejnych spotkaniach więcej szansy zawodnikom rezerw, które wówczas rewelacyjnie spisywały się w „B” klasie i przewodziły stawce. Dziś już taka „rewolucja” nikomu nie grozi, ale wierzymy, że chłopaki pokażą charakter jak w meczu z Wilkami i my kibice stadion opuszczać będziemy zadowoleni z ich postawy.