GUNS N’ ROSES zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie

0
548

GUNS N’ ROSES z trasą NOT IN THIS LIFETIME TOUR z impetem wkroczą na 13 stadionów w 2018 roku, w tym z pierwszym w historii koncertem w Estonii. 9 lipca zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Zespół zagra jako headliner na 5 letnich festiwalach w Europie. Ponad milion biletów sprzedanych w Europie w 2017 roku udowadnia, że GUNS N’ ROSES i muzyka rockowa są silniejsze niż kiedykolwiek. Stadionowa trasa w 2018 roku rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie, w Niemczech i obejmie dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy; w tym w roli headlinera na Download Festival w Wielkiej Brytanii, Firenze Rocks, Download Festival Paris, Graspop Metal Meeting oraz Download Festival Madrid. Guns N’ Roses zagrają 9 lipca na Stadionie śląskim w Chorzowie. Na koncert w Polsce zapraszają: Województwo Śląskie i Live Nation..

Odrodzone Guns N’ Roses i ich niezwykle udana trasa Not In This Lifetime Tour – jak widać – nie zwalniają tempa, skoro kultowy zespół zamierza w 2018 roku szturmem podbić ponad 13 stadionów na terenie całej Europy, a to nie wszystko! Grupa wystąpi również w roli headlinera na takich festiwalach, jak: Download Festival UK, Paris i Madrid, na włoskim Firenze Rocks oraz belgijskim Graspop Metal Meeting. Za produkcję trasy odpowiada Live Nation, a rozpocznie się ona 3 czerwca na berlińskim Olympiastadion z zaplanowanymi koncertami w Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Norwegii, Szwecji i kilkoma datami w Niemczech. Po raz pierwszy w historii zespołu rockowe ikony zagrają w Estonii, na odnowionym Tallinn Song Festival Grounds.

Pierwsza europejska część trasy Not In This Lifetime Tour sprzedała ponad million biletów w 2017 roku, co daje jej status najbardziej udanej trasy rockowej tego roku, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że postawa, duch i wpływ zarówno Guns N’ Roses, jak i rock’n’rolla są silne jak nigdy dotąd.

GUNS N’ ROSES – NOT IN THIS LIFETIME TOUR 2018

Poniedziałek, 9 lipca 2018 Chorzów, Poland Stadion Śląski
Piątek, 13 lipca 2018 Moskwa, Rosja Spartak Otkritie
Poniedziałek, 16 lipca 2018 Tallinn, Estonia Song Festival Grounds
Czwartek, 19 lipca 2018 Oslo, Norwegia Valle Hovin
Sobota, 21 lipca 2018 Gothenburg, Szwecja Ullevi Stadium

Bilety dostępne są w sprzedaży na LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl.

– Zawsze podkreślaliśmy, że modernizujemy Stadion przede wszystkim dla mieszkańców regionu, ale też, że mamy ambicje, aby obiekt był stadionem wielofunkcyjnym, który wróci na mapę największych i najważniejszych miejsc dla gwiazd sportu i światowego rynku muzycznego. Dlatego informacja o tym, że jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych wystąpi na Stadionie Śląskim – Guns N` Roses – jest potwierdzeniem tego, że cały czas pracujemy nad wykorzystaniem stadionu w jak najbardziej efektywny sposób. To jest pierwszy krok w przywracaniu Śląskiego fanom muzyki, ale nie ostatni. Planujemy zorganizować więcej wydarzeń muzycznych, które będą mogły przyjąć nie tylko światowe gwiazdy, ale też polskich wykonawców. Cały czas podkreślaliśmy: zależy nam na tym, aby na stadion wróciła piłka nożna, lekka atletyka, żużel oraz wielkie koncerty. Dzisiaj możemy już mówić o powrocie na Śląski gigant imprez lekkoatletycznych (memoriał Kusocińskiego, memoriał Skolimowskiej), żużlowych (finałowa runda IME i mecz Polska-Reszta Świata) i koncertowych. Trzymamy kciuki za reprezentację Polski. Jestem dumny, że mogę jeszcze raz powiedzieć: Stadion Śląski wraca do gry – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Info: stadionslaski.pl