GierałtowiceSport i rekreacja

Grad bramek w strugach zimnego deszczu JEDNOŚĆ pokonała Rymera 9-2!!!

Grad bramek w strugach zimnego deszczu
JEDNOŚĆ pokonała  Rymera 9-2!!!

Ziąb, deszcz i garstka kibiców towarzyszyły pierwszemu w tym roku meczowi ligowemu przyszowickiej Jedności. Fatalna aura nie zepsuła jednak widowiska. Jedność na własnym boisku dała prawdziwy pokaz skuteczności, pokonując 9-2 piłkarzy Rymera Rybnik. Pierwszy gol dla Przyszowic padł już w 5 minucie – ewidentnego karnego na bramkę zamienił Rafał Hajok. Kilka minut później było już 2-0, za sprawą gola Dariusza Widery. Na 3-0 podwyższył Maciej Kiełtyka a bramkę do szatni zafundował gościom ponownie Hajok. Wynik pierwszej połowy: 4-0 dla Jedności.

W drugiej części spotkania niezwykle skuteczny Kiełtyka wbił rybniczanom jeszcze 3 gole. Kolejne 2 dołożył Tomasz Wawrzyniak. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie dwoma trafieniami. Dzięki okazałemu zwycięstwu Jedność 32 Przyszowice, z 34 punktami, umocniła się na drugim miejscu tabeli ligi okręgowej piłki nożnej – w II grupie katowickiej. Warto dodać, że jedenastka Jedności po raz pierwszy wystąpiła w nowych, kanarkowych strojach. Życzymy, aby kolor żółty w kolejnych meczach kojarzył się niezmiennie z worem bramek.