akcje charytatywneNewsyRegion

Gorzyczki/Knurów/Gdańsk: Podjęli wyzwanie i rowerami pojechali nad Bałtyk…

Podjęli wyzwanie i rowerami pojechali nad Bałtyk…

… zapewne nie byłoby w tym może i nic dziwnego, ponieważ Panowie zrzeszeni pod wspólnym logiem pn. Śląsk Kolarsko, są pasjonatami dwóch kółek napędzanych siłą mięśni.

 

Jednak tym razem cel był/jest nietuzinkowy.

   Przejazd przez całą Polską ( 601 km od Gorzyczek do Gdańska ) ma za zadanie pomoc w nagłośnieniu zbiórki pieniężnej, na operację dla 2 letniej Lenki Woźniak, która urodziła się z wadą lewej nogi. Podobnie jak nasza Antosia Wieczorek, otrzymała szansę na operację w klinice na Florydzie.

  Operacja jest bardzo kosztowna z tego też powodu rodzicom nie udało się nazbierać tej astronomicznej kwoty w pierwszym terminie.  Udało im się jednak zebrać zaliczkę na rezerwację kolejnej operacji i obecnie w internecie trwa zbiórka której celem jest –  350 tysięcy złotych.

Pieniądze można wpłacać na siepomaga.pl/nozka-lenki >> Link TUTAJ.

 

    Udział swój w przedsięwzięciu ma również jeden z Knurowian – Adrian Klekotko, członek przedstawionej grupy Śląsk Kolarsko.

 

   Przejechanie 601 km w ciągu doby jest sporym wyczynem. Odliczając przerwy, należy utrzymać przez całą wyprawę średnią prędkość w okolicach 30 km na godzinę.

Założone 24 godziny w fantastyczny wręcz sposób, przy wielkim wysiłku zmniejszyło się do 19 godzin i 23 minut. W takim bowiem czasie została pokonana założona trasa.

 

Organizatorem tej nietuzinkowej akcji pomocowej jest Roman Kaczmarczyk z Gorzyczek.