Kultura i rozrywkaNewsyPilchowice

Gmina Pilchowice: MAJ DLA MAMY W MAŁYM MUZEUM W WILCZY

1 maja w Wilczy u państwa Sapików, sympatycy dobrej muzyki i świetnej zabawy bawili się po naszemu, przy dźwiękach sekcji rytmicznej, i uwielbianej przez śląską publiczność wokalistki Bernadety Kowalskiej. Koncert poświęcony był tym razem wszystkim matkom i jak należy się domyślać, nie pozbawiony był nostalgii i wspomnień, dawnych zwyczajów związanych z rodziną i matką, która to postać na Śląsku, miała znaczenie szczególne.
Dobra zabawa to nie tylko nowe przeboje, ale także stare szlagiery, których publiczność słuchała z łezką w oku. Świetna zabawa w rodzinnym gronie, bo tak przecież uważano niegdyś każdą z śląskich biesiad, upłynęła także pod znakiem niespodzianek, okazało się bowiem, że w Małym Muzeum pojawiła się grupa zagorzałych fanów zespołu, a ci najmłodsi witani byli przez artystów szczególnie ciepło. Przyszedł do jednej z przesympatycznych entuzjastek artystki, spóźniony, lecz niezwykle szczodry zajączek, tym razem o imieniu Błażej z „workiem” prezentów.
Dopisała pogoda i jak zwykle znająca się na kulturze wilczańska publiczność.

Organizatorami tej pełnej ciepła i rodzinnego klimatu biesiady była Rada Sołecka, Sołtys Wilczy Jan Gamoń, oraz gospodarze, Gabriela i Erwin Sapikowie. Należy dodać, że bez wydatnej pomocy ze strony Gminnego Ośrodka Kultury, zorganizowanie takiej imprezy byłoby niemożliwe, informował sołtys, zatem współpraca i tylko współpraca nie inaczej podkreślał Jan Gamoń.

Przypominamy, że już 11 maja rusza w „Klamorach u Erwina” cykliczna impreza pod nazwą „Noc w Muzeum”. Start od godziny 18.00 .

Będzie się działo to pewne, bo to przecież u Erwina.

Nie może nikogo z nas zabraknąć na tej imprezie zatem do zobaczenia.

materiał: Tadeusz Puchałka