GliwiceInformacje

Gliwice: ZDM gotowy na zimę

Wielkimi krokami zbliża się zima. W Gliwicach, jak co roku, o odśnieżanie zadba Zarząd Dróg Miejskich.

Do odśnieżenia będzie ponad 4 mln m2 powierzchni: dróg, chodników i przystanków autobusowych. Akcja Zima uruchamiana jest przez koordynatora ZDM.
– Dla usprawnienia przebiegu prac, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. W pierwszej kolejności – do godziny po ustaniu opadów śniegu – odśnieżane będą główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88 oraz ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka czy Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu. Koordynator Akcji Zima, zlecając prace decyduje, czy będą one wykonywane w ciągu doby, czy w formie jednorazowego przejazdu przez dany rejon – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM.
Wykonawca pozostaje do dyspozycji, w gotowości do pracy, przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, nawet w przypadku bezśnieżnej zimy. Do niego należy przygotowanie sprzętu i maszyn, a także zapewnienie wszystkich niezbędnych materiałów takich jak: sól czy piasek.

Przypominamy, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców, np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele. (mf/ZDM)

info: gliwice.eu