GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Wieczór z Romami w parku Chopina

Będzie głośno, kolorowo i radośnie – przed nami osiemnasta edycja „Wieczoru z Romami”. Z tradycją i kulturą romską spotkamy się w sobotę, 15 czerwca, w parku Chopina. Wstęp wolny.

Pełną muzyki, tańca i śpiewu zabawę rozpoczniemy o godz. 16:00. Na początek zabrzmi romski hymn, czyli pieśń „Dżelem, dżelem”, a potem przyjdzie czas na różnorodne atrakcje – w programie wydarzenia zaplanowano koncerty, ale także m.in. pokaz rękodzieła i poczęstunek tradycyjnymi romskimi potrawami.

„Naszym celem jest zorganizowanie imprezy o charakterze integracyjno-artystycznym. Jak pokazują wcześniejsze edycje, wydarzenie w parku Chopina to czas zaprezentowania kultury, tradycji i rzemiosła romskiego, kiedy zacierają się różnice między różnymi środowiskami” – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Romów w Gliwicach.

Muzyka grać będzie do wieczora, a na scenie wystąpią: Angelo Ciureja, Tykne Cierchenia, Liza, Romano Ilo, Bibi i Dżeremi oraz Gipsy Boys Jr. Koncert gwiazdy wieczoru – Brylanto – rozpocznie się o godz. 20:00.

Organizatorami „Wieczoru z Romami” są Stowarzyszenie Romów w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Info: UM Gliwice