GliwiceInformacje

Gliwice: W kolorze miastu do twarzy

W Gliwicach jest coraz bardziej zielono. Po wiosennych nasadzeniach w pasach drogowych i na skwerach, które przeprowadził Zarząd Dróg Miejskich, do akcji wkracza Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Lada moment wypięknieje Rynek, ulica Zwycięstwa i skwer Bottrop. Wyglądajcie kolorów!

Nadchodzi lato, miasto stale się zazielenia, w kolejnych miejscach pojawiają się nowe rośliny, które cieszą oko przechodniów, a czasami zapewniają też wytchnienie od słońca. W najbliższym czasie w centrum Gliwic będzie można przyglądać się pięknym pelargoniom. Ozdobią 22 latarnie wokół Ratusza na Rynku i 10 latarni przy ul. Zwycięstwa. Będzie na co popatrzeć – w sumie MZUK przyozdobi tę okolicę 330 sadzonkami pelargonii w otoczeniu doskonale eksponujących inne rośliny dichondr srebrzystych.

Nowe rośliny ozdobią również skwer Bottrop, na którym trwa modernizacja placu zabaw.

Po zakończeniu prac na skwerze Bottrop (pomiędzy ulicami Siemińskiego i Młyńską) najmłodsi zyskają osiemnaście nowych urządzeń do dobrej zabawy, w tym m.in.: zestaw przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, zestawy dla młodszych i starszych dzieci, różne huśtawki, stolik z krzesełkami, piaskownicę, dwie trampoliny, urządzenia muzyczne), urządzenie manipulacyjne kółko i krzyżyk, tablicę do rysowania oraz samochód i bujaki na sprężynie. Inwestycja będzie kosztować niemal 540 tys. zł. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie przez PFRON.

Oprócz nowych urządzeń zabawowych planowana jest również renowacja ławek oraz – co ucieszy wielu mieszkańców lubiących wypoczywać w pięknym otoczeniu – nowa aranżacja zieleni. Istniejące kompozycje zostaną uzupełnione kwitnącymi roślinami, takimi jak róże okrywowe i liliowce. Pojawią się również trawy ozdobne, kolorowe żurawki oraz drzewa z gatunku miłorzębów, które zgodnie ze sztuką ogrodniczą – zostaną nasadzone jesienią.

Info: UM Gliwice