Gliwice: TOMEK SAWYER wraca na scenę Teatru Miejskiego.

0
139

TOMEK SAWYER WRACA NA SCENĘ

Już w pierwszy weekend marca na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wraca Tomek Sawyer ze swoim nieodłącznym kompanem Huckiem Finnem.  W tych rolach zobaczycie gościnnych aktorów: Jana Hrynkiewicza i Bartosza Wiatera. 

„Przygody Tomka Sawyera” to duży muzyczny spektakl, którego reżyserii podjął się Krzysztof Materna. Powieść Marka Twaina zaadaptował na scenę Jerzy Jan Połoński. Choreografia w spektaklu to dzieło Jarosława  Stańka. Scenografia, kostiumy oraz bardzo efektowne wizualizacje wyszły spod ręki Kasi Sankowskiej, którą mogą Państwo kojarzyć również z monumentalnej scenografii do spektaklu „Najmrodzki” w gliwickim teatrze. 

Twórcy mieli nie lada zadanie wybrać spośród wielu,  wielu przygód Tomka te najbardziej efektowne i chyba najzabawniejsze. 

Huck to – włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Generalnie łobuz jak się patrzy.

 

Tomek  Sawyer  – nie poskromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi…

Spektakl został stworzony z myślą o widzu powyżej ósmego roku życia. Bilety na spektakle znajdziecie na naszej stronie internetowej. www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie Kina Amok. Serdecznie. Zapraszamy. 

„Przygody Tomka Sawyera” wg. Marka Twaina
reż. Krzysztof Materna

spektakl dla widzów od lat 8 / Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach

Terminy:
5 marca (piątek) godz. 18.00
6 marca (sobota) godz. 15.00
7 marca (niedziela) godz. 15.00

 

 

 

info: teatr miejski w gliwicach