Gliwice: Spotkanie wigilijne

0
789
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

To było wyjątkowe spotkanie wigilijne. Przy świątecznym stole zastępca prezydenta Gliwic Ewa Weber spotkała się z dziećmi z gliwickich domów dziecka  i ich wychowawcami oraz pracownikami Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny. Było świątecznie i rodzinnie.

W środę, 22 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych, przy ul. Studziennej 6 przy wigilijnym stole spotkali się:  dzieci i młodzież z Domów Dziecka nr 1, 2 i 3 w Gliwicach i ich wychowawcy. W spotkaniu wzięła udział Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic i Julian Jasiński, dyrektor CPZiWR w Gliwicach.

– Dziękuję za zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania. Po raz pierwszy przy wigilijnym stole spotykają się wychowankowie wszystkich trzech gliwickich domów dziecka. To czas integracji i pielęgnowania tradycji. Życzę wszystkim pełnych radości, miłości i wzajemnego zrozumienia Świąt Bożego Narodzenia – mówiła podczas spotkania Ewa Weber.

To wyjątkowe, pełne wzruszeń spotkanie było także okazją do wspólnego kolędowania, – dzieci i młodzież śpiewali kolędy i pastorałki, a prezydent Ewa Weber wręczyła podopiecznym gliwickich domów dziecka świąteczne upominki.

– Takie spotkania są ważne nie tylko ze względu na podkreślenie atmosfery zbliżających się świąt, ale także w kontekście integracji dzieci i młodzieży.  Dzięki nim odnosimy się do tradycji, okazujemy sobie wsparcie, szacunek, doceniamy się nawzajem. Dzisiaj mieliśmy okazję wysłuchać wzruszających wykonań kolęd i pastorałek, podzielić się emocjami. To bardzo ważne dla każdego człowieka. Atmosfera była wspaniała – mówi Julian Jasiński, dyrektor CPZiWR w Gliwicach.

W gliwickich domach dziecka przebywa w sumie 48 dzieci w wieku od  10 roku życia  do 18 lat.

info: gliwice.eu