GliwiceInformacje

Gliwice: Rusza przebudowa ulic Okulickiego i Kozielskiej

Dla poprawy i upłynnienia ruchu w rejonie skrzyżowania ulic: Okulickiego i Kozielskiej, w najbliższy poniedziałek – 22 stycznia rozpocznie się przebudowa tego miejsca.

Na czas prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Roboty prowadzone będą w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmie odcinek ulicy Okulickiego między ulicą Władysława Andersa a ulicą Kozielską (rejon skrzyżowania z ulicą Kozielską), gdzie budowany będzie chodnik a jezdnia zostanie częściowo poszerzona.

Na czas robót, kierowcy w tym miejscu muszą liczyć się z zawężeniem jezdni. W drugim etapie prac, przed skrzyżowaniem ulic: Okulickiego i Kozielskiej ruch dla kierowców jadących od strony Alei Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK88) w kierunku ulicy Kozielskiej zostanie zawężony do dwóch pasów.

Zmieni się organizacja ruchu. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ulicy Okulickiego w ulicę Kozielską. Przejazd odbywał się będzie tylko na wprost lub w prawo, w kierunku ronda im. Władysława Andersa.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ulicą Okulickiego – od strony DK88 – powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo. Zakończenie robót przy przebudowie skrzyżowania ulic: Okulickiego i Kozielskiej planowane jest w II kwartale bieżącego roku.

Info: ZDM Gliwice