Gliwice: Retroprogramowanie z Gigantami

0
329

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji bezpłatnych warsztatów „Koduj z Gigantami”. Tym razem młodzi programiści poznają świat  gier retro.

Ruszają warsztaty programistyczne „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.

Od 4 do 26 lutego dzieci i młodzież będą miały okazję wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy tworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Dla uczestników to okazja, by postawić pierwsze kroki w programowaniu, poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice i poznać ciekawostki o technologiach, w jakich były tworzone. Dla rodziców, poza podróżą sentymentalną,  zaplanowano także edukacyjny webinar z psychologiem dziecięcym. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Warsztaty odbędą się w terminie od 4 do 26 lutego, stacjonarnie – w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online.

W Gliwicach zajęcia prowadzone będą stacjonarnie 4 oraz 12 lutego przy ul. Zwycięstwa 10.

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.kodujzgigantami.pl.
– Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat. Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama – chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania – mówi Dawid Leśniakiewicz, organizator akcji i co-founder szkoły Giganci Programowania.

Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. Na zajęcia można zapisywać się na stronie internetowej wydarzenia www.kodujzgigantami.pl

info: gliwice.eu