GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice: Rekordowe Mistrzostwa Świata w Arenie Gliwice!

Mamy rekord frekwencji na meczach reprezentacji Polski w Arenie Gliwice! A Polska reprezentacja wygrała swoje mecze i awansowała do półfinału siatkarskiego mundialu.

XXX

12 258 kibiców obejrzało w Arenie Gliwice zwycięski, ćwierćfinałowy bój polskiej reprezentacji z drużyną USA. Polacy, po świetnym występie awansowali do półfinału rozgrywek. To rekord frekwencji gliwickiej hali podczas meczu reprezentacji Polski (bez wskazywania dyscypliny). Przypominamy, że poprzedni rekord należał do kadry basketu, której mecz z Izraelem (eliminacje ME) oglądało 12 043 kibiców.

To był niecały tydzień pełen emocji, pracy i świętowania w Arenie Gliwice. Oczywiście miniona niedziela i czwartek, kiedy w Gliwicach gościła reprezentacja Polski, stały pod znakiem wspomnianych rekordów. Już w niedzielę pierwszy mecz Polaków w 1/8 finału oglądało prawie 11 tysięcy kibiców.  Ale wtorkowe mecze również cieszyły się powodzeniem, przypomnijmy, że chociażby starcie Brazylii z Iranem oglądało prawie  2 tysiące kibiców, wśród których najczęstszym okrzykiem było… „Polska! Biało-Czerwoni!”.

Jednym z najważniejszych plusów, jakie przekazywali kibice był komfort dojazdu. I to mimo pogodowego załamania i ogromnych burz dokładnie w godzinach najważniejszego spotkania. Było to możliwe dzięki zabezpieczeniu 2 tysięcy miejsc parkingowych zarówno przy samej Arenie Gliwice jak i na parkingach alternatywnych.

W Arenie Gliwice wszyscy doskonale się bawili o czym świadczą zakupowe liczby. Kibice zjedli podczas gliwickiego etapu mistrzostw ponad 10 tysięcy hot-dogów i zapiekanek oraz wypili prawie 20 tys. szt. napojów. A na deser podsumujmy jeszcze w sumie chyba pozytywną statystykę. 15 telefonów komórkowych zgubili podczas meczów kibice – większa część wpadała pod rozsuwane trybuny. Wszystkie wróciły do właścicieli (odnajdywali je pracownicy techniki Areny Gliwice).

 

Liczby Areny Gliwice podczas meczów siatkarskich mistrzostw świata

6 spotkań           4 mecze 1/8 finału, 2 ćwierćfinały

12258 kibiców  frekwencja podczas ćwierćfinałowego meczu Polaków z USA

8260 kibiców   frekwencja na meczu ćwierćfinałowym Argentyna-Brazylia

10880 kibiców  frekwencja podczas meczu 1/8 finału (Polska – Tunezja)

6836 kibiców    frekwencja podczas meczu 1/8 finału USA – Turcja

1944 kibiców    frekwencja podczas meczu 1/8 finału Brazylia-Iran

1397 kibiców    frekwencja podczas meczu 1/8 finału Serbia-Argentyna

2000                      miejsc parkingowych zabezpieczonych na potrzeby wydarzenia

Ponad 10 000    zjedzonych hot-dogów i zapiekanek podczas całych zawodów

Ponad 20 000    sztuk wypitych napojów podczas całych zawodów

15                          zgubionych (i odnalezionych) telefonów komórkowych kibiców

info: Arena Gliwice

foto: Buksa