GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice: Prowokując „Kulturalny Luty”

Po raz drugi w tym roku zwalczą lenia i pobiegną w cyklicznie organizowanym wydarzeniu, jakim jest Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa. W najbliższą sobotę 24 lutego rozpoczną sportową rywalizację już po raz 122. Uczestnicy, którzy wezmą udział w wydarzeniu, sami decydują, czy chcą pobiec, czy jednak wybrać nordic walking.

By wziąć udział, należy zarejestrować się na stronie internetowej – https://my.raceresult.com/274115/registration.

W lutym bieg oraz marsz z kijkami odbywa się pod hasłem „Kulturalny luty”. Dzięki organizacjom związanym z kulturą w Gliwicach, jak: Teatr Miejski, Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej oraz Centrum Kultury Victoria – przygotowano ciekawe niespodzianki.

Biuro zawodów będzie czynne na Polanie Edukacyjnej koło stadionu Piasta (wjazd od ulicy Leśnej) od godz. 9:00. Start zawodów nastąpi o godzinie 10:00 dla biegaczy, natomiast o 10:05 na trasę wyruszą osoby z kijkami do nordic walking. Na trasie będzie można spotkać I wiceprezydenta miasta Gliwice – Mariusza Śpiewoka, który wystartuje z numerem 435.

Zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 13:00. Trasa jednego okrążenia biegu oraz nordic walking ma długość 4 219,5 m. Uczestnicy w trakcie wydarzenia będą mogli zapoznać się z repertuarem oraz wydarzeniami kulturalnymi w Gliwicach. Organizatorem jest AKMB Pędziwiatr Gliwice.

Info: MZUK Gliwice