Gliwice: Prawdziwie śląska biesiada w Arenie Gliwice – 15 sierpnia!

0
757

Kolejna odsłona cyklu Summer Arena przed nami. Tym razem rozkręcać będziemy poniedziałek w regionalnym klimacie. Od godz. 17 zaprosimy na kilkugodzinną zabawę w plenerze z gwiazdami śląskiej sceny muzycznej!

O 17:15 biesiadowanie rozpocznie Zespół Claudia i Kasia Chwołka, czyli córka i matka, które podbiją scenę stylizowanymi strojami, autorskimi utworami w gwarze śląskiej oraz jodłowaniem!

O 17:50 na scenę zaprosimy Beatę Mańkowską – wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę i producentkę. Jej debiutancka płyta “Taka właśnie jestem”  pobiła serca słuchaczy. To właśnie utwory z tej płyty usłyszycie w trakcie koncertu, ale nie zabraknie włoskich przebojów, pieśni neapolitańskich, utworów musicalowych, operetkowych i operowych.

O 18:30 najgorętsza para operetkowa w Polsce, czyli Joanna Wojtaszewska i Kamil Roch Karolczuk, którzy zaśpiewają najwspanialsze arie i duety operetkowe na koncertach w całej Polsce, z największymi sławami tego gatunku. Urzekają nie tylko swoim śpiewem ale również grą aktorską i przepięknymi strojami, śląską   publiczność urzekli projektem „OPERETKA PO NASZYMU”. Koncerty Joanny i Kamila to gwarancja poziomu, elegancji, dowcipu i wspaniałej zabawy.

O 19:00 zespół METRUM Reni & Marco, który występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł – vocal i Marek Halup – vocal i gitara. Piosenki „Cukiernik”, jak również „Lady Anita”-śpiewane w śląską gwarą i zabarwione szczyptą regionalnego humoru skradły serca Ślązaków.

O 19:35 wystąpi zespół Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Poza licznymi sukcesami w regionalnych stacjach radiowych i telewizyjnych, wokalistka otrzymała srebrną „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, przyznaną w 2011 przez Sejmik Śląski. “Piękne kwiaty, dobre słowa”, czy “Nasze róże” to właśnie ich utwory.

Całość imprezy poprowadzi Andrzej Miś, znany radiowiec, prezenter telewizyjny i kabareciarz.

Info: Arena Gliwice