GliwiceInformacje

Gliwice: Ponad 740 kilometrów do sprzątania w pasach drogowych

Na ulicach i chodnikach Gliwic pojawiły się zamiatarki, a na Starówkę i Rynek powróciło niemal codzienne zamiatanie. Nasi wykonawcy nie zapominają także o posprzątaniu dróg dla rowerów. Do oczyszczania pasów drogowych wykorzystują oni specjalistyczne pojazdy. Tam, gdzie nie można dotrzeć maszyną, roboty prowadzone są ręcznie.

Każdego roku, przy okazji prac porządkowych, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie wykonawcom przeprowadzenia prac. Chodzi o miejsca oznakowane ze specjalnymi tabliczkami informującymi o konkretnych terminach, w których firmy sprzątające pojawiają się na danej ulicy. Niestety często, pozostawione pojazdy uniemożliwiają posprzątanie tych miejsc.

Wraz z czyszczeniem nawierzchni jezdni, chodników i dróg rowerowych, trwa także porządkowanie pasów zieleni i zbieranie z nich odpadów komunalnych.

Wszystkie te prace, cyklicznie będą realizowane aż do nadejścia zimy.

Pod szczególnym nadzorem firm sprzątających znajdą się takie miejsca jak Starówka, Rynek i Nowe Centrum Gliwic. Na barkach naszych wykonawców spoczywa posprzątanie około 492 kilometrów dróg i ponad 249 kilometrów dróg rowerowych i chodników.

Info: ZDM Gliwice