GliwiceKultura i rozrywkaPilchowice

Gliwice/Pilchowice: Wystawa „Lekkie jak piórko”

Cykl wystaw „Lekkie jak piórko” miał być w założeniu serią wystaw, na które mieliśmy zamiar zapraszać akwarelistów z całej Polski. Pierwsza wystawa odbyła się 11 września 2020 w Strzelcach Opolskich a potem przeniesiona do Kawiarenki Zamkowej w Gliwicach.

Wzięli w niej udział między innymi Adam Michalik ze Strzelec Opolskich, Agnieszka Kujawa-Bartosik z Zielonej Góry, Małgorzata Sznajdrowska z Chojnic czy Grzegorz Chudy z Nikiszowca.

Niestety wybuch pandemii pokrzyżował nam plany i po kilku latach postanowiliśmy cykl „Lekkie jak piórko” reaktywować ale w troszkę zmienionej formie.

Aktualnie, w ramach tego cyklu zapraszamy akwarelistów do wystaw indywidualnych. Za naszą siedzibę obraliśmy Kawiarenkę Zamkową w Gliwicach. Nie jest to salon wystawienniczy ale chcieliśmy przybliżyć akwarelę w miejscu gdzie przy okazji wypicia kawy można podziwiać zaproszonych przez nas akwarelistów z całej Polski.

Będziemy wystawiać nie tylko profesjonalistów. Bierzemy pod uwagę również artystów bez dyplomu. Zależy nam tylko na utrzymaniu poziomu wystawianych akwarel. Do takich osób, które już wystawiały w ramach tego cyklu można zaliczyć Joannę Stachoń i Klaudiusza Binczaka, oboje z Rybnika.

Pierwszy wernisaż w nowej odsłonie odbędzie się 6 października 2023 o godzinie 18.00 w Kawiarence Zamkowa w Gliwicach przy ul. Bankowej.

Zaprezentujemy artystkę plastyka Iwonę Sielską z Katowic.

Nie będą to wystawy regularne, comiesięczne ale będziemy co jakiś czas zaskakiwać miłośników akwareli.

Liczymy na dużą frekwencję na wernisażach.

Dla kolekcjonerów dobrej akwareli będzie gratka bo będzie można kupić wywieszone prace.

informuje Maciek Ossian Kozakiewicz