GliwiceInformacje

Gliwice: Piękny jubileusz – małżeństwa z Gliwic razem nawet przez 70 lat!

Za nami kolejne uroczystości w gliwickim Ratuszu. Tym razem pary świętowały jubileusz Kamiennych, Diamentowych i Złotych Godów. W uroczystościach udział wzięła prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.

19 czerwca w Ratuszu odbyły się uroczystości Kamiennych i Diamentowych Godów. Para obchodząca 70-lecie pożycia małżeńskiego oraz małżeństwa świętujące 60-lecie wspólnego życia otrzymały listy gratulacyjne od Prezydent Miasta Gliwice Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, która wzięła udział w tym jubileuszu. Z kolei 20 czerwca w Ratuszu odbyła się uroczystość Złotych Godów. Parom małżeńskim obchodzącym 50. rocznicę ślubu wręczono nadane przez Prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz kwiaty.

Kamienne Gody, czyli 70-lecie małżeństwa, świętowali Krystyna i Tadeusz Wolfowie.

W gronie świętujących 60-lecie wspólnego życia znaleźli się (w kolejności alfabetycznej): Alicja i Tadeusz Mierzwiccy, Stefania i Edward Namyślakowie, Marta i Józef Radzcy, Jadwiga i Leon Sekulakowie, Zofia i Henryk Selke, Wiesława i Marian Sendorowie, Wanda i Józef Słomkowie, Jadwiga i Andrzej Starościakowie, Barbara i Leonard Walugowie.

W gronie świętujących półwiecze znaleźli się (w kolejności alfabetycznej): Wanda i Franciszek Basiakowie, Zofia i Józef Brezmenowie, Krystyna i Jan Jondowie, Helena i Zbigniew Kuśmierkowie, Teresa i Dominik Matuszakowie, Barbara i Adam Moc, Danuta i Zdzisław Stefańczykowie, Stanisława i Adam Sztohrynowie, Jadwiga i Jan Tarkowie, Bronisława i Antoni Wojtasowie, Elżbieta i Jan Zielińscy oraz Janina i Bolesław Ziembowie.

Info: UM Gliwice