Gliwice: Park Chopina jak teatralna scena

0
254

Propozycja na weekend? Można go spędzić z Ulicznikami w Parku Chopina.W sobotę (31.07) Pan Pedrro zaprasza dzieci na cyrkolekcje.

Lekcja cyrkowa z przymrużeniem oka. Żonglerka, klaunada z elementami iluzji oraz etiud improwizowanych. Interaktywny spektakl dla dzieci pełen żartów, nie zawsze śmiesznych, ale na pewno zapadających w pamięci.

O 21:30 Teatr KTO zaprezentuje monumentalne widowisko plenerowe “Ślepcy” (dla widzów 16+).

Monumentalne widowisko plenerowe – w 10 lat po premierze – w roku, w którym pandemia koronowirusa zatrzymała świat, jest jeszcze bardziej dotkliwą diagnozą współczesnych mechanizmów, nieracjonalnych wyborów, strachu, nieuczciwości i dezinformacji. Coś co wczoraj wydawało się fikcją, dzisiaj może okazać się rzeczywistością… Spektakl nominowany do nagrody Total Theatre Award 2012 w Edynburgu w kategorii Physical/Visual Theatre, zaprezentowany dotychczas ponad 100 razy na 50 festiwalach na całym świecie m.in. w Korei Południowej, Iranie, Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemczech, Szkocji, Belgii, Rosji, Czechach, Rumunii, Ukrainie i Kostaryce.

Z koeli w niedzielę (01.08) o godz. 18:00 na improwizowany monodram “Kawaler” zaprasza Pjoter.

Amant, absztyfikant, nieżonaty, singiel? Ten, który wiecznie poluje na miłość, jednocześnie desperacko próbując zachować swoje święte rytuały codzienności. Jak bardzo można być samotnym w otoczeniu pięknych kobiet (przystojnych mężczyzn?) – zawsze jednej, do czasu gdy nie będzie to następna, następny? No, tak maksimum dwie? Jakich trzeba poświęceń, by być tylko z jednym na wyłączność? I czy to w ogóle możliwe, by kochać tylko jedną?

W kolejnych, improwizowanych z publicznością, scenach, tworząc scenografię i ścieżkę dźwiękową z niczego, Pjoter i jego „Kawaler” przygląda się życiu na-swój-sposób-inteligentnego, całkiem przystojnego i absolutnie nieprzygotowanego do wspólnego życia jegomościa, który mimo to tęskni za tą magiczną więzią, która zdaje się tak łatwo przychodzić wszystkim innym.

Pełne opisy wydarzenia i szczegółowe informacje dostępne są na stronie ulicznicy.pl.

info: MZUK Gliwice

materiały/fotografie organizatorów