Gliwice: OZNAKOWANIE NOWEGO FRAGMENTU CIĄGU PIESZO-ROWEROWEGO W GLIWICACH

0
663

OZNAKOWANIE NOWEGO FRAGMENTU CIĄGU PIESZO-ROWEROWEGO W GLIWICACH

CH FORUM DAJE ZNAK; ŚMIAŁO ROWERUJ

Oznakowanie na nawierzchni oraz stojące znaki drogowe określające ciąg pieszo-rowerowy pojawiły się wzdłuż budynku CH FORUM. Dzięki takiemu rozwiązaniu ostatecznie połączono również ścieżki dla jednośladów na terenie Centrum Handlowego FORUM z miejskimi trasami rowerowymi realizowanymi w ramach budowy centrum przesiadkowego.

Nowe oznakowanie ciągu pieszo-rowerowego na terenie CH FORUM pojawiło się wzdłuż budynku od strony ulic Tarnogórskiej i Traugutta, równolegle do torów kolejowych.

Aktualnie jednośladami wjeżdża się na parking rowerowy znajdujący się na terenie CH FORUM dokładnie i profesjonalnie oznakowaną drogą.

Dzięki temu też trasa na terenie CH Forum połączyła się z siecią miejskich tras rowerowych.

Oznakowanie trasy dla pieszych i rowerzystów na terenie CH Forum jest wynikiem dobrej współpracy z przedstawicielami Gliwickiej Rady Rowerowej.

– Przedstawiciele Gliwickiej Rady Rowerowej zainspirowali nas i służyli wsparciem na etapie planowania trasy. Samo oznakowanie wykonaliśmy już bardzo szybko. Tej wiosny pierwsi rowerzyści wjechali na nasz teren ścieżką, która jest profesjonalnie oznakowana. Takie działania to nasz sposób odpowiedzi na realizację w Gliwicach idei zrównoważonej mobilności a także uwzględnienie wygody oraz bezpieczeństwa osób, które przesiadły się na rowery – mówi Patrycja Duczmal, dyrektor Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach.

– Spięcie miejskich tras rowerowych z drogami na terenie CH FORUM jest o tyle ważne i chcę to docenić, że wielu rowerzystów korzysta z tamtejszego parkingu. To jeden z najlepszych parkingów rowerowych w mieście. Jest zadaszony, monitorowany oraz ma U-kształtne stojaki. Znajduje się na nim stacja naprawcza – mówi Tomasz Herud, prezes Gliwickiej Rady Rowerowej.

Zapraszamy do CH FORUM na rowerach!

info: CH Forum Gliwice