Oficjalne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych w naszym mieście są już znane. Prezydentem Gliwic po raz kolejny został Zygmunt Frankiewicz. Wybraliśmy także 25 miejskich radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą podejmować najważniejsze decyzje dotyczące miasta.

21 października w naszym mieście w głosowaniu wzięło udział 70 413 osób, a to oznacza, że do urn poszło 50,44% wyborców uprawnionych do oddania głosu. To o 13 punktów procentowych więcej niż w poprzednich wyborach samorządowych w 2014 r. – wówczas frekwencja wyniosła 37,27%.

Zygmunt Frankiewicz został ponownie prezydentem Gliwic. Startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Był jedną z czterech osób ubiegających się o to stanowisko. Wygrał wybory już w pierwszej turze, otrzymując poparcie 72,35% głosujących. Jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce – nieprzerwanie od 1993 roku.

– Za nami wybory samorządowe. Frekwencja w Gliwicach była o ponad 10 punktów procentowych wyższa niż 2014 r. Serdecznie dziękuję Państwu za udział w głosowaniu. Dziękuję wszystkim tym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Teraz przychodzi czas na realizację zadań, o których mówiliśmy w trakcie kampanii wyborczej. W najbliższych latach, oprócz rozwiązywania codziennych problemów i troski o dalszy rozwój miasta, stawiamy przed sobą kilka dużych przedsięwzięć i spraw, które trzeba doprowadzić do końca – podkreśla Zygmunt Frankiewicz.

W nowej Radzie Miasta Gliwice zasiądzie 11 radnych prezydenckiego ugrupowania Koalicja dla Gliwic. W Ratuszu znajdzie się także 8 reprezentantów PIS i 6 z Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Info: gliwice.eu