GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Mistrzowskie Interpretacje w świątecznym nastroju

Weekend w Gliwicach po raz kolejny wypełni się przedświątecznymi atrakcjami. W magiczny klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia wprowadzi nas m.in. koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jej wybitnych gości.

„Mistrzowskie Interpretacje” to coroczny koncert, który na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego miasta. W tym roku, 10 grudnia, na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego (ul. Księcia Ziemowita 12) muzykom Gliwickiej Orkiestry Kameralnej towarzyszyć będą dyrygent Su-Han Yang z Tajwanu oraz soliści – Joanna Radziszewska (sopran) i Rafał Tomkiewicz (kontratenor). W przedświąteczny czas w programie koncertu usłyszymy słynne dzieła G.Fr. Haendla, J.S. Bacha, A. Corellego i W.A. Mozarta o charakterze bożonarodzeniowym, a także kolędy i pieśni w opracowaniu na głos i orkiestrę.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 60 zł można kupić online za pośrednictwem strony www.ckvictoria.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Składowa 8a), w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3), a także bezpośrednio przed koncertem (w miarę dostępności miejsc).

Info: UM Gliwice