Gliwice: Lodowisko Tafla – Czynne do końca lutego!

0
114

Gliwice

Wiadomość ucieszy zapewne miłośników łyżwiarstwa – popularne lodowisko Tafla – dzięki wsparciu miasta – będzie czynne do końca lutego. Obiekt jest otwarty codziennie od godz. 8.00 do 21.00.

Od wielu lat dzierżawcą popularnego lodowiska przy ul. Akademickiej jest Politechnika Śląska. Zgodnie z umową dzierżawy, Ośrodek Sportu uczelni ma prawo pobierania opłat, ale musi ponosić koszty funkcjonowania obiektu – w tym energii elektrycznej. I to właśnie ogromne podwyżki cen energii z jakimi przedsiębiorcy i podmioty publiczne borykają się od wielu miesięcy sprawiły, że funkcjonowanie obiektu w tym sezonie stanęło pod znakiem zapytania.
Z myślą o młodych mieszkańcach miasta uczelnia zdecydowała się otworzyć lodowisko w okresie ferii, zastrzegając jednocześnie, że – mimo koniecznych podwyżek cen biletów – nie będzie w stanie udostępniać go po ich zakończeniu, w lutym.
Po rozmowach z władzami uczelni, prezydent Gliwic zdecydował o pokryciu połowy kosztów energii zużywanej przez lodowisko. Dzięki temu Tafla będzie działać bez przeszkód do końca lutego a gliwiczanie będą mogli korzystać ze ślizgawki.
Ślizgawki na Tafli rozpoczynają się co 1,5 godziny – ostatnia o godz. 20.00.
Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Bilety wstępu kosztują 16 zł (młodzież) i 25 zł (osoby dorosłe).

fot. Antoni Witwicki / UM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here