GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Legendarne składy na jednej scenie – koncert The Legend w Arenie Gliwice – 25 marca !

Liroy, Peja, a także Rahim i Fokus z hitami Paktofoniki i Pokahontaz!

Stara szkoła RAP-u powraca! Legendy, prekursorzy i ponadczasowe hity! To wszystko 25 marca w Arenie Gliwice podczas jedynego takiego festiwalu w Polsce! The Legend Festiwal to wydarzenie, które napisze nowy rozdział historii polskiego hip-hopu! Na jednej scenie: Liroy, Peja, Kaliber 44, Wzgórze Ya-Pa 3, Rahim & Fokus, DJ HWR, a na after party DJ Eprom i DJ 600V!

Po wielu latach ponownie będziemy mogli usłyszeć na żywo kultowego Scyzoryka w wykonaniu  Liroya i Wzgórza YA-PA 3!  Będzie to z niesamowity moment festiwalu, który pozwoli cofnąć się do wielu wspomnień. Gliwice tego dnia będą bardzo głośne, a koncerty z The Legend Festiwal będziemy jeszcze długo wspominać. W końcu festiwal będzie świadkiem wielu historycznych wydarzeń, jak pierwszy wspólny występ wspomnianego Liroy`a z  Peją. Tak, to w Gliwicach nastąpi ten spektakularny moment występu, który zasłynął najgłośniejszym diss`em lat 90-tych…

Gliwice to Śląsk, a więc nie może zabraknąć kultowych artystów. Kaliber 44, a także Rahim i Fokus, którzy ponownie przypomną utwory Paktofoniki, a także cały przegląd swojej solowej twórczości i twórczości pod szyldem Pokahontaz!

Nie zabraknie wielu znakomitych gości, którzy pojawią się na scenie m.in. z Liroyem i wspólnie z nim zaprezentują ponadczasowe utwory, które zaczęły to wszystko! Sam Liroy zapowiada koncert pełen niespodzianek i niezwykłych wydarzeń które mają mieć miejsce na The Legend!

Oprócz koncertów czeka na nas niesamowita oprawa wizualna! Będziemy wspominać lata 90-te ubiegłego wieku.

The Legend w Arenie Gliwice to:

– pierwszy raz na jednej scenie zagrają Liroy i Peja

– po wielu latach przerwy usłyszymy legendarnego Scyzoryka w wykonaniu Wzgórza YA-PA 3 i Liroy`a

– Paktofonika, Pokahontaz i solowe materiały – czyli cały przegląd twórczości Rahima i Fokusa

– 30-lecie twórczości Peja/Slums Attack

– 30-lecie Wzgórze Ya-Pa 3

– strefa konopna

Na festiwalu zagrają: Liroy, Peja/Slums Attack, Wzgórze Ya-Pa 3, Kaliber 44, Rahim i Fokus (Paktofonika, Pokahontaz), DJ HWR

Na After Party, które odbędzie się także w Arenie Gliwice zagrają: DJ 660V, Dj Eprom, DJ HWR, Grubzee, CJeey

Bilety do nabycia na eventim.pl

 

info: Arena Gliwice