Gliwice: Kulturalny Rozkład Jazdy – 4-6 marca

0
585

Wystawy, koncerty i spektakle to nasze propozycje na nadchodzący weekend. Warto mieć na oku wydarzenia poświęcone Ukrainie.

4 marca o godz. 18.00 Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4-5) zaprasza na koncert charytatywny „Gliwice z Ukrainą”. Wystąpią gliwiccy artyści. Wstęp będzie darmowy, ale każdy będzie mógł wrzucić dowolną kwotę do puszki. Zebrana suma zostanie przekazana na pomoc przebywającym w Gliwicach uchodźcom.
6 marca w godz. od 14.00 do 18.00 w Cechowni (Nowe Gliwice, ul. Bojkowska) odbędzie się spotkanie „Gliwice dla Ukrainy”. W planach koncerty, panele dyskusyjne i prelekcje, ale nie tylko. Będzie można m.in. dowiedzieć się, jak pomóc Ukrainie. Podczas koncertów wystąpi Jakub Skorupa, Michał Matuszewski oraz zespoły „Kroke” i „Vellow”. Prelekcje wygłoszą Bogusław Tracz i Zbigniew Rokita. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a na koncerty obowiązują cegiełki. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

piątek 4 marca

  •  W Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) zostanie otwarta wystawa obrazów olejnych na desce „Rzeczy, które nie istnieją” autorstwa Michała Pichety. Wernisaż zaplanowano na 24 marca, na godz. 18.00.

sobota 5 marca

  • O godz. 19.00 rozpocznie się teATRalny kalejdoskop emocji w „Mrowisku”. W Centrum Kultury Studenckiej przy ul. Pszczyńskiej Akademicki Teatr Remont PolitechnikiŚląskiej wystawi spektakl „MADY BABY KROPKA KLIK!” Gianiny Cărbunariu w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. Zobaczymy wstrząsające losy trojga rumuńskich emigrantów, którzy zachłyśnięci marzeniami o lepszym życiu w Irlandii próbują się realizować nie zważając na konsekwencje. Wstęp wolny (spektakl dla widzów 16+).

niedziela 6 marca

  • Kto jeszcze nie widział „Plotki”, ma szansę to nadrobić. O godz. 18.00 Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) wystawi spektakl w reżyserii Cezarego Ibera. Poznajcie losy księgowego Pignona, ciamajdy i życiowego nieudacznika, któremu na ratunek przychodzi… plotka.

info: gliwice.eu