Gliwice: Koniec wakacji przy tężni

0
358

Kończy się sierpień, a wraz z nim szkolne wakacje. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach zawsze jest jednak coś, co nigdy się nie kończy: lista książek do przeczytania. 30 sierpnia będziecie mogli dodać do swojej listy nowe pozycje – przy tężni solankowej bibliotekarze będą rozdawać książkowe upominki. Dzień wcześniej, 29 sierpnia, piknik na koniec lata zorganizuje Straż Miejka w Gliwicach.

Strażnicy miejscy zapraszają na festyn, przy okazji którego przypomną ważne kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Będą pokazy samoobrony, symulowane interwencje i zasady udzielania pierwszej pomocy. Jak zadbać o siebie i swoich najbliższych w domu, górach, na wodą? Spotkaj się z Misiem Strażakiem, poznaj swojego dzielnicowego i spędź miło czas w lesie przy ul. Chorzowskiej. Festyn na zakończenie wakacji rozpocznie się o godz. 13.00 w sobotę 29 sierpnia.

Akcja MBP w Gliwicach to symboliczne zakończenie czytelniczego lata pod znakiem #zaczytaneGLIWICE. Jeżeli przeczytaliście już wszystkie książki rekomendowane na łamach „Miejskiego Serwisu Informacyjnego – Gliwice”, spotkajcie się z pracownikami MBP przy tężni w lesie przy ul. Chorzowskiej i powiększcie swoje kolekcje o wybrane przez nich książkowe niespodzianki. Kto wie, co wam się trafi?

Na miejscu, 30 sierpnia, będzie można zrobić sobie także fotkę na tle dekoracyjnego stoiska z gliwickimi kamieniczkami, odetchnąć świeżym solankowym powietrzem i… sami się przekonajcie, co jeszcze! Bibliotekarze będą na was czekać na stoisku między godz. 15.00 a 18.00.

Info: gliwice.eu