Gliwice/Knurów: Spore zmiany w transporcie zbiorowym dla osób podróżujących z Knurowa

0
272

W sobotę, 3 grudnia zostanie uruchomione Centrum Przesiadkowe Gliwice. W związku z tym pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej czekają spore zmiany. Zmienione trasy przejazdów będą miały autobusy łączące Knurów z Gliwicami czyli linie nr 8, 58, 194, 694 oraz M105.

Liniami nr 8 oraz 58 nie dojedziemy na ulicę Lipową, natomiast linie nr 194 i 694 nie będą kursować do gliwickiej zajezdni. Wszystkie te autobusy będą od przystanku „Gliwice Wrocławska” skierowane w stronę Placu Piastów, następnie dworca kolejowego aż do nowopowstałego Centrum Przesiadkowego, gdzie będą kończyć swoje kursy i rozpoczynać powrotne.

Korektę trasy zaplanowano także dla linii metropolitalnej M105 łączącej Knurów z Pyskowicami. Od 3 grudnia oprócz obsługi przystanku „Centrum Przesiadkowego Gliwice” w obu kierunkach, przy wariantach trasy do „Knurów Remiza” autobus po zmianie będzie kierował się dalej w kierunku ulicy Dworcowej, gdzie będzie obsługiwał znajdujące się tam przystanki czyli „Knurów Poczta” oraz „Knurów Dworcowa”.

Nastąpi także zmiana nazewnictwa niektórych przystanków, w tym także w Knurowie. Przystanek „Knurów Szpitalna” od 3 grudnia będzie się nosił nazwę „Knurów Centrum Przesiadkowe Szpitalna”.

AW

Źródło: ZTM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here