Gliwice/Knurów: Podwójne zwycięstwo lekkoatletów „Paderka”

21 września 32-osobowa reprezentacja ZS im. I.J. Paderewskiego składająca się z 16 lekkoatletek i 16 lekkoatletów startowała w corocznej SZKOLNEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ w Gliwicach na pięknej Arenie Lekkoatletycznej przy ul. Syriusza.

W tym roku szkolnym zawody zostały zorganizowane bardzo wcześnie, bo już w trzecim tygodniu od rozpoczęcia szkoły – więc było mało czasu na przygotowania! Jednak daliśmy radę – OBYDWA ZESPOŁY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW WYWALCZYŁY I MIEJSCE DRUŻYNOWO starając się o jak najlepsze wyniki biegając, skacząc i pchając kulą.

Chłopcy zdeklasowali rywali uzyskując 982 pkt. za miejsce I – to jest o 149 pkt. więcej niż Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych, który uplasował na miejscu II i aż o 171 pkt. więcej niż Zespół Szkół Ekonomicznych – Technicznych w Gliwicach, który zajął miejsce III. Podobnie dziewczęta uzyskały za I miejsce 860 pkt. i tu również była duża przewaga ok.100 pkt. nad Zespołem zajmującym II m i o 233pkt. nad Zespołem zajmującym III m.

Jechaliśmy na te zawody w roli faworytów (chłopcy od 8 lat wygrywają tą LIGĘ) i nie zawiedliśmy! Po wygranej AWANSOWALIŚMY do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, który odbędzie się 4.10. 2023r w Częstochowie. Pogoda dopisała więc wyniki też były rewelacyjne! INDYWIDUALNIE aż 13 ZAWODNIKÓW (dziewcząt i chłopców) oraz dwie sztafety 4x100m uplasowały się na 1,2 lub 3 miejscu, „padły” 3 REKORDY SZKOŁY, a niektórzy poprawili swoje wyniki robiąc „życiówki”.

Poza tym w NOWYCH STROJACH prezentowaliśmy się z klasą, z daleka było widać zawodników „Paderka”. Daliśmy z siebie wszystko, jesteśmy szczęśliwi i dumni, ŻE POTRAFIMY WALCZYĆ i ZWYCIĘŻAĆ!!!

Trzymajcie kciuki za wyniki i jak najlepsze miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIM!