akcje charytatywneCiekawostki z ...GliwiceInformacjeKnurówKultura i rozrywkaNewsy

Gliwice/Knurów: Hałas Miasta dla Krystiana!

Przez jeden dzień w roku ulica Średnia zamienia się w najgłośniejsze miejsce w Gliwicach. Wszystko za sprawą imprezy charytatywnej Hałas Miasta organizowanej przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód”, kapela Wiewiórka Na Drzewie oraz Ministerstwo Śledzia i Wódki. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę, 29 czerwca.

Pod chmurką na Średniej zagrają trzy energetyczne zespoły:

Oskar Mir – archaizmy, elegancja i zaskakujące połączenie XIX-wiecznej, romantycznej wrażliwości z wtrąceniami ze świata podziemnego życia miasta, z imprez techno i rave. Oskar Mir to wokalista. Opisuje swoją muzykę krótkim sformułowaniem: ,,lubię Niemena i techno”.

Wiewiórka Na Drzewie – ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, radość i pozytywne wibracje, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rock’a, reggae i ska. Od początku nakręcają trybiki akcji „Hałas Miasta”.

Skorup & Live Bandziors – to kolektyw specjalizujący się w prezentowaniu muzyki Hip-Hop w towarzystwie żywych instrumentów. Punktem wyjściowym są teksty znane słuchaczom z płyt śląskiego watażki Skorupa, oraz beaty JazBrothers i Jazz Gang Beatz. Za perkusyjny ogień odpowiada Pan od perkusji. Na żywo wybrzmiewają także dźwięki wibrafonu (Łukasz Ciesiołkiewicz) oraz saksofonu i skreczy (DJ Jazzy M). Wokalne wsparcie dla Skorupa dają bracia Jaz. To unikatowy flowklor, przemyślane słowo, żywa, pozytywna energia i szacunek dla słuchaczy.

Wydarzenie poprowadzi Pozyton Sound.

Pozytywna impreza wystartuje o godz. 17:00. Na koncerty będzie wstęp wolny, ale podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz Krystiana Leśniaka z Knurowa – podopiecznego Stowarzyszenia Cała Naprzód.

U Krystiana w połowie 2012 roku stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy. Od lipca 2014 roku choruje na epilepsję z uogólnionymi napadami nieświadomości. Jest dzieckiem niemówiącym. Porusza się na wózku inwalidzkim z powodu deformacji stóp. Jest radosnym dzieckiem. Cały czas jest pod kontrolą wielu specjalistów – neurologów, laryngologów, ortopedów, psychologów…

„Zapraszamy do wsparcia Krystiana Leśniaka. Na festiwalu spotkacie naszych wolontariuszy z puszkami i terminalem płatniczym. Liczymy na Waszą pomoc!” – informują organizatorzy wydarzenia.

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Info: UM Gliwice / Stowarzyszenie Cała Naprzód
Fot. Kasia Sielawa