KnurówSport i rekreacja

Gliwice/Knurów: Concordia wywozi z Łabęd trzy punkty!

W meczu 2 kolejki Klasy Okręgowej piłkarze Concordii Knurów pokonali na wyjeździe Sośnicę Gliwice 1:0 (0:0). Jedyną bramkę tego spotkania zdobył Patryk Orylski w 62 minucie.

Sobotnia rywalizacja na stadionie w Łabędach byla typowym meczem walki zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie gra głównie toczyła się na środku boiska a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

W drugiej części spotkania obraz meczu nieco się zmienił i kilkukrotnie to piłkarze Sośnicy Gliwice zagrozili bramce knurowian. Między słupkami bardzo dobrze prezentował się Szwagrzyk, który popisał się świetnymi interwencjami. W 62 minucie spotkania Concordia przeprowadziła atak prawym skrzydłem, gdzie Kaczor płaskim podaniem obsłużył Orylskiego, który umieścił piłkę w bramce.

Do końca spotkania piłkarze Sośnicy dążyli do wyrównania, a podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka kontratakowali, jednak ani jedni ani drudzy nie zdołali skierować futbolówki do bramki. Tym samym Concordia Knurów odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Sośnica Gliwice – Concordia Knurów 0:1 (0:0)

Bramka: Orylski 62′

Sośnica: Szombierski – Frączek, Kiełpiński, Kureczko (67′ Wiejski), Siwoń (79′ Bartuś) – Mizera, Krawiec, Górka, Bartoszewicz, Kaznowski (61′ Marijani) – Cieślar.

Concordia: Szwagrzyk – Mikulski, Szkatuła, Wolski, Czajka – Hałas (32′ Kocur), Suchanek, Barnik (66′ Guzera), Orylski (90′ Garczorz), Kaczor (83′ Zając) – Jankowski (78′ Żylski).