Gliwice: Jestem Kim Jestem

0
151

15 listopada w CK „Mrowisko” odbyło się wyjątkowe, pełne pozytywnych emocji wydarzenie artystyczne „Jestem Kim Jestem” corocznie organizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Gliwicach. Pozytywnych emocji nie brakowało! W wydarzeniu wziął udział prezydent Gliwic Adam Neumann.

Każdego roku spotkanie integracyjno-kulturalne podsumowuje całoroczną pracę podopiecznych gliwickiego ŚDS. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Wisławy Szymborskiej. W „Mrowisku” wystąpił zespół ŚDS „Niezły Zamot” grający alternatywnego rocka odbył się też pokaz mody pt. ,Pod rękę z poetką”, prezentacja „Gubione-Szukane-Odnajdywane” oraz wystawa rękodzieła stworzonego przez podopiecznych ŚDS. Zagrała też bluesowa grupa „KSW”.

– Serdecznie dziękuję wszystkim artystom i dyrektor ŚDS Magdalenie Odrobinie za zorganizowanie tego ważnego i niezwykle wzruszającego wydarzenia. Dziękuję również za codzienne zaangażowanie w opiekę nad osobami wymagającymi szczególnej uwagi i troski, za prowadzone zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne mające pomóc osobom upośledzonym umysłowo i z zaburzeniami psychicznymi jak najlepiej funkcjonować w codziennym życiu – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

ŚDS w Gliwicach jest jednostką organizacyjną Miasta Gliwice przeznaczoną dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne oraz osób z obniżoną normą intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami. W ciągu roku z dziennych usług placówki korzysta ponad 60 osób. Ośrodek zajmuje się rehabilitacją i readaptacją osób z niepełnosprawnościami.

Zajęcia obejmują warsztaty parateatralne, muzyczne, plastyczne, krawieckie, stolarskie, witrażowe, rękodzieła oraz bajkoterapię, a także fizjoterapię oraz treningi i terapię pomagającą w uspołecznianiu i zdobywaniu umiejętności potrzebnych w codziennym życiu rodzinnym i społecznym. ŚDS prowadzi też Sklepik z Marzeniami (ul. Górnych Wałów 13), w którym odbywają się wystawy prac osób z niepełnosprawnościami z ŚDS a także profesjonalnych artystów niezależnych z całej Polski.

Organizowane są tam również spotkania dla rodzin osób leczących się psychiatrycznie, konsultacje z psychologiem i asystentem zdrowienia. Ponadto w galerii odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne dla zainteresowanych gliwiczan.

Więcej informacji na temat działalności Środowiskowego Domu Samopomocy (ul. Sikorskiego 134) można znaleźć na profilu Facebook ŚDS oraz pod numerem telefonu 32/270-07-65.

Info: UM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here