W Gliwicach przybędzie miejsc do wspinania, skakania, zjeżdżania, wykonywania ekstremalnych ewolucji na rolkach, rowerowych bunny hopów oraz ćwiczeń kształtujących sylwetkę i wytrzymałość. W B rzezince powstanie park linowy ze zjeżdżalnią rurową dla dzieci, przy ul. Sadowej rolkowisko, przy ul. Dzionkarzy street workout park i pumptrack, a w dzielnicy Kopernika – street workout park.

Kopernik na drążku

Wiadomo już, że street workout park na Koperniku, pomiędzy ulicami Gwiazdy Polarnej i Syriusza, zrealizuje firma Free Kids A. Gąsiorek Z. Andruszowski S.C. z Trzęsowic. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, park ćwiczeń będzie gotowy do końca sierpnia 2020 r. Koszt inwestycji to niecałe 100 tys. zł.

Stare Gliwice na rolkach

Również w ramach GBO 2020 powstanie kolejne w mieście rolkowisko. Tor do jazdy na rolkach i hulajnogach, o długości około 170 m i szerokości 1,5 m, powstanie przy ul. Sadowej w Starych Gliwicach. Będzie to świetne uzupełnienie dla wybudowanego tu wcześniej boiska, siłowni i street workout parku. Przy rolkowisku zostanie posadzonych 65 krzewów żywotnika zachodniego, które utworzą naturalną barierę oddzielającą skwer rekreacyjno-wypoczynkowy od otaczających go ulic. Obecny drzewostan zostanie zachowany, będzie posiana trawa. Zostaną też zamontowane ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci, a teren zostanie doświetlony. Do realizacji inwestycji w ogłoszonym przetargu zgłosiło się 5 firm.

Sośnica w dobrej formie

Przy ul. Dzionkarzy, przy pływalni Neptun, powstanie nowa strefa sportu i rekreacji – street workout park i pumptrack. Znajduje się tam już siłownia zewnętrzna, plac zabaw i boisko. Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie tego terenu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Pumptruck będzie zamkniętą pętlą o długości około 120 m, po której będzie można jeździć w obu kierunkach. Będzie wyposażony w przeszkody o wysokości do 120 cm, ma mieć minimum 6 muld i profilowane zakręty umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Skarpa toru zostanie obłożona trawnikiem, w pobliżu stanie ławka, kosz na śmieci i stojak na rowery. Street workout park zostanie wyposażony w zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych, drabinki, poręcze i koła gimnastyczne. Pojawią się nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci.

Brzezinka się wspina

Pomiędzy ul. Łódzką, Olsztyńską, Gnieźnieńską i Rzeszowską w Brzezince powstanie park linowy ze zjeżdżalnią rurową dla dzieci. Trasa wspinaczkowa będzie miała wymiary ok. 20 × 15 m. Sploty linowe będą się znajdowały na różnych wysokościach, uzupełnią je przejścia o różnym stopniu trudności, drabinki i przeplotnie. Obok staną ławki, kosz na śmieci, plac zostanie wybrukowany kostką, pojawią się trawniki. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych.

Info: gliwice.eu