Gliwice: Gliwiczanie pokazali wielkie serca!

0
607

Gliwiczanie pokazali wielkie serca!

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy. 30 stycznia serce miasta biło na Rynku, na którym odbył się wielki finał imprezy, ale kwestowaliśmy w całym mieście. W Gliwicach działało 5 sztabów, którym udało się zabrać 288 901,21 zł. Brawo, gliwiczanie!

Wolontariusze niestrudzenie, mimo wiatru i chłodu, kwestowali na ulicach naszego miasta. A na Rynku byli z nami przedstawiciele organizacji pozarządowych, Politechniki Śląskiej i firm. No i byliście Wy – gliwiczanie wspierający zbiórkę na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u najmłodszych pacjentów.

Jestem dumna z tego, że gliwiczanie mają tak otwarte serca. Dzisiaj, mimo niepogody, mimo wiatru, jesteśmy razem na Rynku. Wolontariusze pracują, liczą środki, które trafią do podopiecznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze, żeby wspomóc leczenie wzroku u dzieci – powiedziała Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic, która z ramienia gliwickiego samorządu wzięła udział w miejskim finale WOŚP-u.

Wiele działo się na WOŚP-owej scenie: były licytacje i koncerty. W tym roku zagrali: Belfer Band, Pozyton Sound, Dejlu i Muchy. Tradycyjne Światełko do Nieba przybrało spektakularną, laserową formę.

Ile udało się zebrać gliwickim sztabom WOŚP-u? Dzięki Waszej hojności – bardzo dużo! Stowarzyszenie GTW zebrało aż 172 123,21 zł. Kwestowano także w Zespole Szkół Filomata, gdzie zebrano 25 651 zł, oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Gliwicach, który dołożył 12 110 zł. Z Orkiestrą grała także Fundacja Biegamy z Sercem, która do WOŚP-owej skarbonki dorzuciła 40 280 zł. Piąty sztab, Akademickiego Liceum Ogólnokształcące oraz Centrum Wolontariatu Politechniki Śląskiej, może pochwalić się świetnym wynikiem 38 737 zł. Razem w skali miasta udało nam się zebrać 288 901,21 zł. Gliwiczanie – jesteście wielcy!

info: gliwice.eu