GliwiceNewsyRegion

Gliwice: Gliwiczanie pokazali wielkie serca!

Gliwiczanie pokazali wielkie serca!

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy. 30 stycznia serce miasta biło na Rynku, na którym odbył się wielki finał imprezy, ale kwestowaliśmy w całym mieście. W Gliwicach działało 5 sztabów, którym udało się zabrać 288 901,21 zł. Brawo, gliwiczanie!

Wolontariusze niestrudzenie, mimo wiatru i chłodu, kwestowali na ulicach naszego miasta. A na Rynku byli z nami przedstawiciele organizacji pozarządowych, Politechniki Śląskiej i firm. No i byliście Wy – gliwiczanie wspierający zbiórkę na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u najmłodszych pacjentów.

Jestem dumna z tego, że gliwiczanie mają tak otwarte serca. Dzisiaj, mimo niepogody, mimo wiatru, jesteśmy razem na Rynku. Wolontariusze pracują, liczą środki, które trafią do podopiecznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze, żeby wspomóc leczenie wzroku u dzieci – powiedziała Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic, która z ramienia gliwickiego samorządu wzięła udział w miejskim finale WOŚP-u.

Wiele działo się na WOŚP-owej scenie: były licytacje i koncerty. W tym roku zagrali: Belfer Band, Pozyton Sound, Dejlu i Muchy. Tradycyjne Światełko do Nieba przybrało spektakularną, laserową formę.

Ile udało się zebrać gliwickim sztabom WOŚP-u? Dzięki Waszej hojności – bardzo dużo! Stowarzyszenie GTW zebrało aż 172 123,21 zł. Kwestowano także w Zespole Szkół Filomata, gdzie zebrano 25 651 zł, oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Gliwicach, który dołożył 12 110 zł. Z Orkiestrą grała także Fundacja Biegamy z Sercem, która do WOŚP-owej skarbonki dorzuciła 40 280 zł. Piąty sztab, Akademickiego Liceum Ogólnokształcące oraz Centrum Wolontariatu Politechniki Śląskiej, może pochwalić się świetnym wynikiem 38 737 zł. Razem w skali miasta udało nam się zebrać 288 901,21 zł. Gliwiczanie – jesteście wielcy!

info: gliwice.eu