GliwiceInformacje

Gliwice: GLIWICKIE NEKROPOLIE – ZMIANY W ORGANIACJI RUCHU – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Cmentarz Centralny
Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 28.10.2022 r. około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2022 r. do godz. 06:00.
Z ruchu wyłączony będzie, jak co roku, odcinek ul.  Kozielskiej: od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Uwaga! Z ul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy: PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.
W okresie Wszystkich Świętych – w zależności od natężenia ruchu, może być wyłączana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.
Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha
Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną 28.10.2022 r. około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2022 r. do godz. 06:00.
Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę – od strony ul. Toszeckiej – będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką – od strony Pyskowic – dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św. Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania. Pojazdy będzie można pozostawić po lewej (północnej) stronie ul. Św. Wojciecha i ul. Bończyka.
Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Cmentarz przy ul. Wrzosowej
W ciagu ul. Wrzosowej, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z możliwością wyjazdu do ul: Zakątek Leśny i ul. Olimpijskiej.
Ulice: Olimpijska i Radosna – na czas Wszystkich Świętych – będą ulicami jednokierunkowymi. Dojazd do nekropolii przy ul. Wrzosowej odbywał się będzie ul. Radosną.

Cmentarzy przy ul. Horsta Bienka
Nie będzie możliwości dojazdu do nekropolii ulicami: Brzozową i Jodłową. Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie ul. Horsta Bieńka.

Info i foto: ZDM Gliwice