GliwiceInformacjeKulinaria

Gliwice: Festiwal Smaków Świata powraca!

Szukasz pomysłu na ciekawy weekend? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W dniach do 5 do 7 lipca Plac Krakowski w Gliwicach zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają na nas aż trzy wyjątkowe wydarzenia, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy i przeniosą nas w klimat egzotycznych kultur!

Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Na stoiskach pojawią się specjaliści, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kulinarnych tajemnicach Azji. W trakcie festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, a także zapoznać się ze słodkościami znanymi z różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany, perskie bolani, czy wietnamskie pierożki Ha cao? A może gruzińskie chaczapuri, czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą? W Gliwicach zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli.

Festiwal Smaków Świata to wydarzenie stworzone dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach świata. Podczas festiwalu będziecie mieli okazję skosztować smaków z różnych regionów świata, zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i poznać kulturę, która je tworzy.

To będzie wyjątkowa okazja, aby spróbować czegoś nowego, co z pewnością pobudzi wasze zmysły zapachu i smaku. Poznacie dania kuchni wietnamskiej, gruzińskiej, perskiej, japońskiej i nie tylko!

Trzecim wydarzeniem jest Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. To Festiwal skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, którzy chcą spróbować różnych gatunków rzemieślniczych trunków. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni w tych dniach! Podczas festiwalu będą dostępne stoiska z rzemieślniczymi piwami, winami z różnych regionów świata, miodami pitnymi czy nalewkami. To doskonała okazja, by spróbować alkoholi, których zwykle nie ma w sklepach, a także spotkać się z ich producentami.

Czeka na nas prawdziwa uczta dla zmysłów! Festiwal Azjatycki, Festiwal Smaków Świata oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych to wydarzenia, których nie można przegapić. Każdy z festiwali to doskonała okazja, by naładować się pozytywną energią, spróbować nowych smaków i spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Zapraszamy już 5-7 lipca na prawdziwie kulinarną rozpustę w Gliwicach!
Piątek 15:00-21:00
Sobota 12:00-21:00
Niedziela 12:00-18:00

Wstęp bezpłatny!

Info: Smaczny Targ