Jak walczyć ze smogiem projektując dom? Jak skorzystać z dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”? Tego będzie można się dowiedzieć 5 kwietnia podczas XI Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości.

Zgodnie z wymogami śląskiej uchwały antysmogowej najdalej do końca 2021 r. duża grupa mieszkańców województwa powinna wymienić najstarsze systemy grzewcze, opalane paliwem stałym, na ekologiczne źródła ciepła. Wydaje się, że to dość odległy termin, ale lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę czas potrzebny na realizację inwestycji i podłączenie do sieci gazowej lub ciepłowniczej. Warto wiedzieć, że na tego typu działania można otrzymać różnego rodzaju dotacje. Szczegółowe informacje na ten temat oraz porady ekspertów będzie można zdobyć podczas kwietniowych targów EXPO GLIWICE, a zwłaszcza podczas towarzyszącemu targom XI Śląskiemu Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości. Od 5 do 7 kwietnia w małej hali Areny Gliwice,w holu B oraz przed wejściem do obiektu swoje produkty oraz usługi prezentować będzie 120 wystawców z branży budowlanej i pokrewnych. Specjalne stanowisko targowe przygotowało Miasto Gliwice, współgospodarz targów. Będzie można na nim znaleźć informacje zarówno na temat miejskich dotacji na modernizację systemów grzewczych, jak i rządowego programu „Czyste powietrze”. W pierwszym dniu targów, 5 kwietnia, odbędzie się XI Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości. W jego ramach zaplanowana jest m.in. prelekcja przedstawiciela Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który szczegółowo przedstawi wymogi, zbliżające się terminy oraz poziom realizacji uchwały antysmogowej. W programie przewidziano także wystąpienie Elżbiety Kisiel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, która wyjaśni wszelkie zawiłości programu „Czyste powietrze”. Po prelekcji oraz w pozostałe dni będzie można zadać pytania przedstawicielom WFOŚiGW na stoisku Miasta Gliwice na terenie targów.

Warto również śledzić prelekcję Andrzeja Guły lidera Polskiego Alarmu Smogowego i Prezesa Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy, który przedstawi referat na temat wyzwań dotyczących systemu finansowego wsparcia likwidacji niskiej emisji w Polsce i jego postulowanych zmian.

Więcej informacji na temat konferencji, szczegółowy program targów EXPO Gliwice oraz bezpłatne wejściówki można znaleźć na stronie www.expogliwice.pl

Info: gliwice.eu